REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Animacja In a Heartbeat przypomina, jak piękna jest miłość

Stworzona przez studentów z Florydy krótkometrażowa animacja opowiada o bezwarunkowej miłości. 

02.08.2017
17:22
In a Heartbeat
REKLAMA
REKLAMA

Twórcami "In a Hearbeat" są Beth David i Estaban Bravo, studenci Ringling College of Art & Design na Florydzie. Jako pracę magisterską obrali sobie zadanie stworzenia animacji, która dość szybko przerodziła się w coś znacznie więcej niż tylko szkolne zadanie.

Wyjątkowość "In a Heartbeat", który ewidentnie inspirowany jest stylem animacji studia Pixar, polega na tym, że opowiada o miłości miedzy dwoma chłopcami.

Jest to prawdopodobnie pierwsza w historii animacja podejmująca tematykę LGBT. Film jest pełen empatii, emocji, chwilami slapstickowo zabawny i szczerze wzruszający. Pokazuje, że miłość jest uniwersalnym uczuciem, które wymyka się normom kulturowym, sztywnym tradycjom i podziałom na płcie.

Z biologicznego punktu widzenia natura stworzyła nas do rozmnażania, ale tysiące lat rozwoju kultury, emocjonalności i inteligencji dało nam potrzebę kochania drugiej osoby. Kochania w sposób nieuwarunkowany przynależnością płciową. "In a Heartbeat", w zaledwie 4 minuty, opowiada właśnie o takiej miłości.

Dla młodych ludzi, którzy dopiero budują swoją tożsamość (także seksualną), "In a Heartbeat" stanowi piękną i ważną lekcję samoakceptacji.

Pokazuje, że nie ma nic złego w głębszych uczuciach, jakie czujemy do drugiego człowieka, nawet jeśli przynależy on do tej samej płci. Czy nie o to chodzi w miłości, aby kochać kogoś bezwarunkowo?

REKLAMA

"In a Heartbeat" szturmem zdobywa Sieć. Dwa dni od publikacji filmu na YouTube’ie, obejrzało go już 5 milionów ludzi. Chyba nawet "Kung Fury" nie zgromadził tak szybko podobnej widowni.

Teraz pozostaje już chyba tylko czekać, aż Beth David i Estaban Bravo otrzymają propozycję pracy w jednym z hollywoodzkich studiów animacji, być może nawet w samym Pixarze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA