REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Dzieje się

Kim są ci ludzie? Najwyraźniej kimś znanym. Wyłoniono TOP 100 najpopularniejszych influencerów 2023 r.

Jak co roku strona internetowa InfluTool udostępnia zestawienie TOP 100 influencerów, instagramerów, youtuberów i tiktokerów. Najpopularniejsi twórcy wyłaniani są także w konkretnych kategoriach, takich jak lifestyle, fashion & beauty, food czy travel. Kto znalazł się wśród najlepszych w tym roku? Niektóre wybory były sporym zaskoczeniem.

27.03.2024
18:29
influencerzy ranking 2023 top 100
REKLAMA

InfluTool każdego roku udostępnia ranking TOP 100 najpopularniejszych osób ze świata internetu z podziałem na: influencerów, osoby publiczne, sportowców, instagramerów, blogerów, youtuberów oraz tiktokerów. Z kolei w konkretnych kategoriach, takich jak lifestyle, fashion & beauty, sport & fitness, entertainment, food, parenting, travel, motoryzacja i gaming, wyłanianych jest TOP 20 twórców. W jaki sposób tworzone jest zestawienie?

REKLAMA

Raport stworzyliśmy w oparciu o twarde dane z pełnego przekroju 2023 roku, takie jak: liczba obserwujących, popularność (mierzona ważoną średnią liczby polubień, udostępnień i komentarzy), zaangażowanie (średnia wartość interakcji z postami twórcy), ilość odwiedzin bloga

- tłumaczy Łukasz Zdrodowski z InfluTool.

Jeśli zaś chodzi o twórców internetowych, takich jak youtuberzy, instagramerzy i tiktokerzy, kluczowym czynnikiem do wyłonienia tych najpopularniejszych, był engagement per post dla wiodącego kanału twórcy. Z kolei osoby publiczne, sportowcy i Influencer Roku wybrano kierując się wskaźnikiem "popularity", czyli ważoną średnią sumy, polubień, komentarzy i udostępnień na wszystkich kanałach twórcy.

Ranking Polskich Influencerów 2023: kto wygrał?

W minionym roku królował Robert Lewandowski, który znalazł się na samym szczycie na liście Influencerów Roku, a tuż za nim uplasowali się Wersow i Hi_Hania. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie osoby z Ekipy Friza - Świeży Bartek i sam Karol "Friz" Wiśniewski, a zestawienie zamknęli Książulo (9. miejsce) i Anna Lewandowska (10. miejsce).

 class="wp-image-2574742" width="508" height="720"
Influencer Roku wg InfluTool

Na liście TOP 100 osób publicznych znalazły się same kobiety - jedynym wyjątkiem był Kuba Wojewódzki, który w zestawieniu zajął 10. miejsce. W pierwszej trójce pojawiły się Anna Lewandowska, Doda i Sylwia Dąbrowska, a tuż za nimi Roksana Węgiel, Klaudia Halejcio i sanah. Nie było natomiast zaskoczeń, jeśli chodzi o najpopularniejszych sportowców - złoty medal przypadł Robertowi Lewandowskiemu, a srebrny - Idze Świątek.

 class="wp-image-2574748"
TOP osoby publiczne i sportowcy wg InfluTool

Wspomniana wcześniej Ekipa zdominowała także listę 100 najlepszych instagramerów - 1. miejsce zajęła Wersow, a tuż za nią uplasowała się Marcysia Ryskala, była członkini projektu Friza. Na podium znalazła się także znana z Genzie Julita Różalska oraz Maja Firek (8. miejsce) i Pola Sieczko (10. miejsce). Jeśli zaś chodzi o youtuberów, niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Budda. W pierwszej trójce pojawili się także Konopskyy oraz Kartonii z Ekipy. Poza podium znaleźli się m.in. Friz, Bartek Kubicki oraz Blowek.

 class="wp-image-2574757"
TOP instagramerzy i youtuberzy wg InfluTool

Najlepszą tiktokerką została Lexy Chaplin, choć w pierwszej dziesiątce nie brakowało także członków Ekipy - pojawili się tam Świeży Bartek, Kostekrol, Hi_Hania oraz Kinga Banaś. Najpopularniejszych blogiem był natomiast blog Kasi Tusk - Make Life Easier.

 class="wp-image-2574778"
TOP tiktokerzy i blogerzy wg InfluTool
REKLAMA

Jeśli zaś chodzi o konkretne kategorie, w pierwszych trójkach znaleźli się następujący twórcy:

 • Lifestyle: 1. Wersow, 2. Olga Grzebielec, 3. Marley and Kuba;
 • Fashion & Beauty: 1. Agnieszka Grzelak, 2. True Beauty is Internal, 3. Julita Różalska;
 • Sport & Fitness: 1. Anna Lewandowska, 2. AJthePolishAmerican, 3. Iga Świątek;
 • Entertainment: 1. Hi_Hania, 2. Mili0nerka, 3. Friz;
 • Food: 1. Książulo, 2. Anna Lekka, 3. Tortowe Ciocho;
 • Parenting: 1. Lena Olszewska, 2. Here We Go Again, 3. Lookbooky by Lili;
 • Travel: 1. Mateusz "Myla" Muller, 2. Podróże Wojownika, 3. Beata Pawlikowska;
 • Motoryzacja: 1. Budda, 2. KicksterTV, 3. Poczciwy Krzychu;
 • Gaming: 1. Admiros, 2. Kaluch, 3. Smile Slow.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA