REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Coś pięknego! Interaktywna mapa Westeros z serialu Gra o Tron przeniesiona do Google Maps

Czwarty sezon Gry o Tron stwarza jeszcze więcej pytań, dając bardzo mało odpowiedzi. Gdzie jest Dorne? Jak daleko jest z Królewskiej Przystani do Żelaznego Banku w Bravos? Na których wyspach mieszka ród Greyjoy’ów? Co jest za Murem? Odpowiedzi na te i inne pytania daje  od teraz interaktywna mapa Westeros, którą powinien dodać do ulubionych zakładek każdy fan prozy Martina oraz świetnego serialu HBO.

23.04.2014
19:32
Coś pięknego! Interaktywna mapa Westeros z serialu Gra o Tron przeniesiona do Google Maps
REKLAMA
REKLAMA

Interaktywna mapa została wykonana w bardzo znanym i popularnym formacie, który wykorzystują Mapy Google. Również tutaj możemy oddalać i przybliżać teren oraz wygodnie operować na mapie za pomocą myszki jak również klawiatury. Możliwości stojące za interaktywną mapą są jednak znacznie, znacznie większe.

mapa westeros 1

Ta pokazuje nie tylko herby najważniejszych i mniej ważnych rodów, ale również ich strefy wpływów, zaznaczone odmiennymi kolorami. Kapitalną możliwością jest dla mnie opcja prześledzenia trasy podróży najważniejszych bohaterów Martina, od momentu ich debiutu w pierwszej książce Pieśni Lodu i Ognia oraz pierwszym odcinku superprodukcji HBO. To na interaktywnej mapie możemy zobaczyć podróż Neddarda Starka z pokrytego śniegiem Winterfell do Królewskiej Przystani. Bardzo przydatna jest dokładna ścieżka Deanerys, rozpoczęta w słonecznym Pentos.

Co jeszcze bardziej kapitalne, każda podróż najważniejszych bohaterów Gry o Tron jest jasno osadzona w ramach czasowych. Za pomocą specjalnego suwaka możemy zobaczyć, gdzie znajdowała się Brienne oraz Jaimie, by następnie określić ich pozycję w kolejnym miesiącu. Cudo, po prostu cudo. Wędrówki postaci zakończone zejściem z tego świata, co w uniwersum Martina jest nadzwyczaj częste i powszechne, zostały uwiecznione za pomocą gustownych czaszek.

mapa westeros 2

Gdyby tego było miało, po najechaniu na każde ważniejsze miejsce na mapie i kliknięciu w nie internauta zostaje przeniesiony do „Wiki of Ice nad Fire”. To na ten moment najlepsze anglojęzyczne kompendium wiedzy o postaciach, wydarzeniach, regionach oraz historiach opisanych przez Martina. Lepszego źródła po prostu nie znajdziecie. Wspaniałe dopełnienie już i tak bardzo obfitej w funkcje mapy.

No, przyznacie, że wszystko stało się właśnie znacznie bardziej proste i zrozumiałe, prawda? Ta interaktywna mapa Westeros (oraz drugiego kontynentu – Esses) na stałe wyląduje w moich ulubionych zakładkach. Czwarty sezon Gry o Tron jest do tego momentu zaskakująco dobry i wiem, że nie raz i nie dwa zajrzę w te mapy, aby zaspokoić swój rosnący głód wiedzy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA