REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Znamy wyniki oglądalności filmu „Irlandczyk”. Netflix ma powody do zadowolenia

Platforma streamingowa Netflix podzieliła się wynikami oglądalności „Irlandczyka”.

11.12.2019
9:36
Irlandczyk - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Najnowszy film Martina Scorsese to 3,5 godzinna opowieść o świecie mafii, ukazana z perspektywy kilku dekad. Produkcja z Robertem De Niro, Joe Pescim i Alem Pacino została uhonorowana pięcioma nominacjami do Złotych Globów, w tym za najlepszy film.

Irlandczyk - kadr z filmu class="wp-image-354307"

„Irlandczyk” trafił na platformę streamingową Netflix 27 listopada. Wcześniej wyświetlany był także w limitowanej ilości kin na całym świecie. Teraz wiemy, ile osób zobaczyło produkcję w pierwszym tygodniu wyświetlania na Netfliksie. Informacją tą podzielił się Ted Sarrandos podczas konferencji UBS Global TMT.

Wedle danych w ciągu pierwszych 7 dni wyświetlania filmu obejrzano go z ponad 26,4 mln netfliksowych kont na całym świecie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Netflix sporadycznie dzieli się swoimi statystykami, a metodologia jego badań nie jest do końca znana. Wiadomo jedynie, że platforma liczy widzów od momentu, w którym użytkownik obejrzał ponad 70 proc. danego tytułu. W przypadku filmów sprawdza się to znacznie lepiej niż w przypadku seriali - aby zostać widzem serialu, wystarczy obejrzeć tyle procent jednego odcinka. Należy też pamiętać, że Netflix liczy obejrzenie z danego konta.

Co ciekawe - od jakiegoś czasu również firma badawcza Nielsen dzieli się wynikami oglądalności platformy. Do jej wyników wpadają jednak tylko mieszkańcy USA, na dodatek tacy, którzy używają Netfliksa przy pomocy telewizora, ale już nie urządzeń mobilnych. To dość znaczne ograniczenie. Wedle danych,przytoczonych przez The Hollywood Reporter za raportem Nielsena - w ciągu pierwszych pięciu dni 17,1 mln Amerykanów obejrzało film na swoim telewizorze.

Irlandczyk - kadr z filmu class="wp-image-354310"

Nie wiadomo też, ilu dokładnie widzów udało się na „Irlandczyka” do kina. Dysponujemy jedynie wynikami szacunkowymi. Zaskakuje przede wszystkim ogromna różnica w sugerowanych wynikach. Jedne źródła podają, że film zarobił 825 tys. dolarów na rynkach zagranicznych. Box Office Mojo podliczyło jednak jedynie cztery rynki światowe, choć film wyświetlany był w większej liczbie krajów. Z drugiej strony Entertainment Weekly oraz IndeWire szacują, że w samych Stanach Zjednoczonych film zarobił ok. 6,7 mln.

REKLAMA

Chcieliśmy porównać wyniki „Irlandczyka” z zeszłorocznym oscarowym hitem, czyli „Romą” Alfonso Curoana, niestety i te dane nie są oficjalne. Dysponujemy jedynie szacunkowymi wynikami, wedle których film zarobił 900 tys. dolarów w Stanach Zjednoczonych. To liczba nieporównywalnie mniejsza od szacunków dla „Irlandczyka”.

Film „Irlandczyk” jest dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA