REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Żelazna Dziewica wraca do Polski. Iron Maiden zagra dwa koncerty w Krakowie

Żelazna Dziewica wraca do Polski z kolejną wizytą. Iron Maiden dwukrotnie wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Pierwszy koncert odbędzie się dziś wieczorem.

27.07.2018
9:26
Iron Maiden koncert Kraków
REKLAMA
REKLAMA

Na dwa dni Kraków stanie się polskim centrum heavy metalu. Tauron Arena rozgrzeje się do czerwoności gitarowymi riffami, szaleńczym rytmem bębnów i charakterystycznym klekotem basu. Do miasta przyjeżdża supergwiazda gatunku.

Dziś wieczorem w Krakowie zagra Iron Maiden.

Jeśli nie dacie rady zobaczyć Żelaznej Dziewicy dzisiaj, to nie musicie się zbytnio martwić. Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, więc brytyjski zespół szybko podał termin drugiego występu. Powtórka z rozrywki odbędzie się jutro. Koncerty będą odpowiednio 25. i 26. wizytą Iron Maiden w Polsce.

Plan obu wieczorów jest taki sam. O 17:30 Tauron Arena otworzy swoje bramy dla posiadaczy biletów Early Entrance, a o 18:00 dla wszystkich pozostałych. O 19:30 w roli supportu na scenie pojawi się zespół Tremonti. Gwiazda wieczoru wystąpi o 20:50.

Koncerty są częścią Legacy Of The Beast World Tour.

Iron Maiden tradycyjnie przeplata swoje trasy, na zmianę grając nowe hity i promując kolejne albumy oraz prezentując materiał z lat 80. Tym razem zespół połączył te dwa elementy; w repertuarze dominować będą klasyki sprzed kilku dekad, wzbogacone o parę utworów z późniejszych wydawnictw grupy. Całość zostanie oczywiście urozmaicona bogatą scenografią i kilkoma wersjami maskotki Eddiego, nawiązujących do konkretnych utworów.

REKLAMA

Grupa Iron Maiden powstała w 1975 r. z inicjatywy basisty Steve’a Harrisa, jednak pierwszy, eponimiczny album wydała w 1980 r. Od tamtej pory Brytyjczycy nagrali 15 kolejnych płyt studyjnych. Ostatnia, zatytułowana The Book Of Souls, trafiła do sprzedaży w 2015 r. Iron Maiden może pochwalić się dziesiątkami milionów sprzedanych krążków oraz jednym z najbardziej rozbudowanych katalogów gadżetów i pamiątek.

Bilety na jutrzejszy koncert wciąż można kupić za pomocą portalu livenation.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA