REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Miał zarobić 60 mln dol. IT przyniósł już 3 razy tyle, będąc najszybciej zarabiającym horrorem w historii!

Prawie 200 mln dol. - tyle zarobił horror IT wyreżyserowany na podstawie książki Stephena Kinga. To ponad trzykrotnie więcej, niż sugerowali filmowi analitycy. 

12.09.2017
9:12
to box office
REKLAMA
REKLAMA

W Warner Bros. nie mogli sobie wymarzyć lepszego przyjęcia filmowego horroru. IT kosztował wytwórnię zaledwie 35 mln dol. Analitycy z branży spekulowali, że produkcja na podstawie powieści Stephena Kinga zwróci się, zarabiając prawie dwa razy tyle. Nawet w niezwykle pozytywnych scenariuszach nikt jednak nie zakładał, że IT okaże się hitem bijącym rekordy Hollywood. W weekend otwarcia (poszerzony o przedpremierowe seanse) film grozy zarobił aż 185 mln dol!

Tylko dwa filmy wyprodukowane w 2017 roku miały lepsze otwarcie niż horror IT.

Pierwszym są Strażnicy Galaktyki 2. Drugim Piękna i Bestia. Wszystkie inne tytuły zanotowały gorsze otwarcie. Liczby nie kłamią, a wgryzając się w wyniki box office dokładniej, IT wyrasta na najszybciej zarabiający horror wszechczasów. Żaden inny film grozy nie mógł liczyć na podobne otwarcie. Najbliżej było Paranormal Activity 3, a następnie The Conjuring oraz Paranormal Activity 2. Wszystko to jednak sumy przynajmniej o połowę mniejsze względem ekranizacji powieści Stephena Kinga. Coś niesamowitego.

Gdzie tkwi sukces IT?

REKLAMA

Filmowi na pewno pomogły kapitalne zwiastuny. Na materiałach reklamowych horror prezentował się jak połączenie niezwykle popularnego Stranger Things z rasowym filmem grozy. Trailery nie zdradzały zbyt wiele, za to budowały gigantyczne napięcie. Swoje zrobiła oczywiście rozpoznawalna marka. Widzowie, zwłaszcza w USA, uwielbiają oglądać to, co dobrze znają. Postać upiornego klauna jest wszakże doskonale rozpoznawalna, tak samo jak sylwetka pisarza Stephena Kinga.

Dla wielu zachętą do wydania pieniędzy okazały się niezwykle pozytywne recenzje. IT nazywany jest w nich jednym z najlepszych horrorów w całej historii Hollywood. Chociażby dlatego sam idę na ten horror do kina już w najbliższy weekend i naprawdę nie mogę się doczekać seansu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA