REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

To już koniec przygód Harry'ego Pottera. Czas na zasłużoną emeryturę

J. K. Rowling postanowiła, że sztuka "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" będzie ostatnią opowieścią, w której pojawił się najsłynniejszy z wykreowanych przez nią bohaterów. 

01.08.2016
10:09
Harry Potter
REKLAMA
REKLAMA

Wbrew oczekiwaniom milionów fanów, nie doczekamy się zatem kontynuacji, spin-offów czy jakichkolwiek nowych historii opowiadających o Harrym Potterze. J. K. Rowling stwierdziła, że czarodziej z blizną w kształcie błyskawicy na czole ma za sobą dostatecznie długą drogę i najwyższy czas dać mu odpocząć. Zatem po siedmiu książkach opowiadających o jego przygodach i jednej sztuce, której akcja rozgrywa się niemal dwadzieścia lat po zakończeniu powieści "Harry Potter i Insygnia Śmierci", literacka kariera jednego z najbardziej znanych bohaterów popkultury dobiegnie końca.

Harry Potter i przeklęte dziecko rowling class="wp-image-71645"
REKLAMA

Nie oznacza to oczywiście, że w odstawkę pójdzie całe wykreowane przez J. K. Rowling uniwersum. Absolutnie nie - w przyszłości powstaną kolejne historie z tego świata, które poświęcone będą nowemu pokoleniu czarodziejów. Konkretów na ten moment nie znamy, ale potencjał i możliwości są olbrzymie. Już w listopadzie do kin trafi będący pierwszą częścią trylogii film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", opowiadający o pobycie Newta Skamandera w tajemniczym, nowojorskim stowarzyszeniu czarownic i czarowników.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA