REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

J.K. Rowling opublikuje 4 nowe historie ze świata Harry'ego Pottera. W czerwcu wrócimy do Hogwartu

Już niebawem ukażą się nowe teksty J.K. Rowling. Nie wraca ona bezpośrednio do postaci Harry’ego Pottera, ale nawiąże do fantastycznego świata, w którym żyje młody czarodziej.

31.05.2019
19:10
Harry Potter A Journey Through
REKLAMA
REKLAMA

Dostaniemy cztery ebooki, które ukażą się nakładem Pottermore Publishing. Autorka w nowych publikacjach będzie rozwijać magiczny folklor. Krótkie historie będą skupiały się na poszczególnych przedmiotach, których uczą się młodzi czarodzieje.

Pierwsze dwie książki będą nosić tytuły: „Harry Potter: A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts” oraz „Harry Potter: A Journey Through Potions and Herbology”. Będą się one skupiać odpowiednio na zaklęciach i obronie przed czarną magią oraz na eliksirach i zielarstwie. Ujrzą one światło dzienne 27 czerwca. Kolejne dwa ebooki będą się skupiać na wróżbiarstwie i astronomii, a także na opiece nad magicznymi stworzeniami.

Ebooki będzie można kupić m.in. na Amazonie, Apple Book i w Kobo. Cena za egzemplarz ma wynosić około 2,99 dolarów. W dniu premiery książki będą dostępne w językach angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim.

Informacja o nowych historiach została podana przez Pottermore - oficjalny serwis poświęcony Harry'emu Potterowi:

Seria „Harry Potter: A Journey Through…” będzie dodatkowo zawierać szkice, notatki i strony z rękopisów „Harry'ego Pottera”.

REKLAMA

Tym samym Rowling wciąż odcina kupony od popularności swojej serii. Ostatnią powieść z cyklu opublikowała ponad dekadę temu, ale świat młodego czarodzieja wciąż jest obecny w popkulturze.

W 2013 roku autorka stworzyła podwaliny scenariusza pod sztukę teatralną „Harry Potter i Przeklęte dziecko”. Tekst został następnie wydany jako powieść. Następnie Rowling dała się poznać jako scenarzystka, gdyż rozpoczęła współpracę z Warner Bros. przy tworzeniu serii spin-offów „Harry’ego Pottera”. Do tej pory do kin trafiły „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz kontynuacja, „Zbrodnie Grindelwalda”. W planach są jeszcze trzy kolejne odsłony.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA