REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Media

Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP. Funkcję będzie pełnił od sierpnia

Jacek Kurski ponownie został prezesem Zarządu Telewizji Polskiej. Pełnił już tę funkcję od 2016 do marca 2020 roku. Pojawiły się głosy, że powrót na stanowisko to nagroda za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką.

24.07.2020
16:05
Jacek Kurski prezes TVP
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Kurski nie ma zbyt wielu powodów do narzekań. Niedawno stanął na ślubnym kobiercu po raz drugi i w krakowskich Łagiewnikach poślubił Joannę Klimek. Wodą na jego młyn były memy i utyskiwania internautów, że państwo młodzi (obydwoje) są po unieważnieniu swoich poprzednich małżeństw. Teraz może się cieszyć nie tylko z sukcesu w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Wraca bowiem na stanowisko prezesa Zarządu Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski ponownie prezesem Zarządu Telewizji Polskiej

Centrum informacji TVP poinformowało, że Jacek Kurski będzie pełnił funkcję prezesa od 7 sierpnia 2020 roku:

W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. Prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu - czytamy na stronie Centrum informacji TVP.

Nikogo nie powinno to dziwić. Że tak się stanie, mówiono już od jakiegoś czasu. Jacek Kurski był prezesem Zarządu Telewizji Polskiej od 2016 do 2020 roku. Ze swojego stanowiska został odwołany przez Radę Mediów Narodowych. Decyzją Rady Nadzorczej TVP S.A. zastąpił go Maciej Łopiński.

Nagroda za zaangażowanie w kampanię prezydencką?

REKLAMA

Odwołanie Kurskiego z funkcji prezesa było pokłosiem konfliktu z Andrzejem Dudą. Prezydent groził, że jeśli tak się nie stanie, zablokuje ustawę zapewniającą spore dofinansowanie TVP. Wtedy to Kurski został doradcą Zarządu TVP. Wielu komentatorów uznało, że takie zachowanie telewizji publicznej było policzkiem wymierzonym w głowę naszego państwa.

Jak czytamy w Onecie, powrót Kurskiego na stanowisko prezesa jest nagrodą za jego zaangażowanie w kampanię prezydencką. Tak przynajmniej twierdzi wpływowy polityk PiS, który pragnie pozostać anonimowy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA