REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Rada Mediów Narodowych wybrała nowego prezesa TVP. Jest nim, oczywiście, Jacek Kurski

Jacek Kurski ponownie zasiądzie w fotelu prezesa TVP. Jego kandydatura na to stanowisko przeszła w głosowaniu Rady Mediów Narodowych stosunkiem głosów 3:2. Członkowie RMN przegłosowali również wniosek, aby stanowisko zostało obsadzone w drodze konkursu.

07.08.2020
17:10
Jacek Kurski prezes TVP
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż nikt nie łudził się, że będzie inaczej, Jacek Kurski ma powody do radości. Właśnie oficjalnie został ponownie wybrany na stanowisko prezesa TVP. Wcześniej obejmował je w latach 2016-2020. Zmuszony był skończyć swoją kadencję przed jej całkowitym upływem, ponieważ jedynie pod warunkiem jego ustąpienia, prezydent zgodził się podpisać ustawę zapewniającą spore dofinansowanie mediów publicznych. Decyzją RMN został w marcu odwołany, a zastąpił go Maciej Łopiński.

Jacek Kurski był doradcą Zarządu TVP

Szybko jednak okazało się, że ta zmiana była jedynie symboliczna. Jacek Kurski został bowiem wtedy doradcą Zarządu TVP. Wielu komentatorów uznało, że był to policzek wymierzony w samego Andrzeja Dudę i pokazywało, jaki stosunek do prezydenta ma jego własne środowisko polityczne.

Pełniący obowiązki prezesa TVP Maciej Łopiński zdecydował się zrezygnować ze swojego stanowiska z dniem 7 sierpnia 2020 roku. 27 lipca udał się na urlop, podczas którego zastępował go właśnie Jacek Kurski.

Jacek Kurski wraca na stanowisko prezesa TVP

REKLAMA

Dzisiaj zebrała się RMN w składzie: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Grzegorz Braun i Grzegorz Podżorny. Stosunkiem głosów 3:2 zdecydowali oni, że Jacek Kurski oficjalnie zostaje prezesem TVP.

Podczas dzisiejszego głosowania Jacek Kurski nie miał żadnej konkurencji. Jego kontrkandydat Maciej Pawlicki nie został przez nikogo zgłoszony, a więc jego kandydatura nie była brana pod uwagę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA