REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wygląda na to, że Jack Ryan doczeka się własnego serialu telewizyjnego

Jack Ryan, bohater licznych powieści Toma Clancy'ego i ich filmowych adaptacji, może wkrótce trafić na małe ekrany. Wytwórnia Paramount i należąca do Michaela Baya spółka produkcyjna Platinum Dunes zamierzają stworzyć serial o jego przygodach. 

23.09.2015
11:03
Wygląda na to, że Jack Ryan doczeka się własnego serialu telewizyjnego
REKLAMA
REKLAMA

Jack Ryan to historyk i analityk CIA, który dzięki robi błyskotliwą karierę i ostatecznie zostaje prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Postać ta po raz pierwszy pojawiła się w książce "Polowanie na Czerwony Październik", wydanej w 1984 roku. W sumie Jack Ryna był głównym bohaterem aż 16 powieści Toma Clancy'ego oraz 5 ich ekranizacji. Najprawdopodobniej wkrótce doczeka się także serialu telewizyjnego, opowiadającego o jego losach.

jack ryan suma wszystkich strachów
REKLAMA

Co ciekawe, jeśli serial rzeczywiście powstanie, nie będzie on adaptacją żadnej z książek Clancy'ego. Jego fabuła ma być jedynie luźno oparta na prozie tego zmarłego w 2013 roku pisarza i opowiadać o nieznanych dotąd epizodach z życia Ryana, za czasów gdy dopiero rozpoczynał karierę w CIA. Producentami mają być Carlton Cuse i Graham Roland - obaj są współodpowiedzialni za scenariusz "Zaginionych".

Jak informują amerykańskie media, zainteresowanie projektem jest olbrzymie i wydaje się przesądzone, że dojdzie do jego realizacji.  Na jakiekolwiek szczegóły w tej sprawie musimy jednak jeszcze poczekać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA