REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jack White czai się na twój telefon

Fani muzyka mają powody do radości. Jack White zagra w tym roku w Polsce 4 koncerty. Amerykanin znalazł sposób na powstrzymanie uczestników przed robieniem zdjęć i nagrywaniem filmików.

22.05.2018
10:45
Jack White koncerty 2018
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli są tu jacyś fani Jacka White’a, to lepiej niech rezerwują sobie terminy w pierwszej połowie października. Artysta ogłosił plan jesiennej trasy po Europie, która składać się będzie z 15 występów. Całość rozpocznie się 1 października w Moskwie, a kilka dni później zawita także do Polski. Gitarzysta widocznie upodobał sobie nasz kraj, bo planuje u nas zabawić na dłużej.

Jack White wystąpi w Polsce na czterech koncertach.

Muzyk 6 października zawita w Gdyni, a dzień później pojawi się w poznańskim MTP2. Z kolei 9 października będzie można usłyszeć go na żywo na warszawskim Torwarze. Polska część trasy zakończy się 10 października w Krakowie, gdzie White zagra w Tauron Arenie.

Wiadomo już, ze podczas wszystkich występów obowiązywać będą specjalne zasady odnośnie telefonów. Wszystkie urządzenia mogące służyć do rejestrowania koncertu zostaną zamknięte w specjalnych futerałach Yondr. Uczestnicy będą mogli mieć je cały czas przy sobie, jednak korzystanie z nich będzie możliwe jedynie w specjalnych strefach w lobby. Ma to na celu koncentrację uwagi na muzyce i zwiększeniu przyjemności płynącej z koncertu.

Jack White znany jest z działalności w The White Stripes, który współtworzył ze swoją ówczesną małżonką Meg.

Formacja zadebiutowała długogrającym albumem w 1999 r., następnie wydała jeszcze pięć krążków. The White Stripes zakończyli działalność w 2011 r., co umożliwiło Jackowi rozpoczęcie kariery solowej.

REKLAMA

W 2012 r. ukazał się Blunderbuss, a dwa lata później Lazaretto. Obie płyty spotkały się z bardzo pozytywnymi recenzjami. Najnowszy krążek White’a, zatytułowany Boarding House Reach, trafił do sprzedaży 23 marca tego roku. Na październikowych koncertach z pewnością będzie można usłyszeć nie tylko utwory z solowych wydawnictw, ale także kompozycje The White Stripes. Spodziewam się, że nie zabraknie także chociaż po jednej piosence supergrup The Dead Weather i The Raconteurs, w których również udzielał się Jack White.

Nie ma jeszcze informacji o cenach ani dostępności biletów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA