REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jack White chce pobić rekord i wydać najszybciej nagraną płytę na świecie

Założyciel The White Stripes, The Raconteurs i The Dead Wheather jest osobliwym muzykiem, idącym zawsze pod prąd i zdolnym tworzyć przeboje z „niczego”. Do oryginalności Jacka już się przyzwyczailiśmy, dlatego nie powinno chyba nikogo dziwić, że artysta chce pobić rekord Guinnessa i po raz kolejny zapisać się na kartach historii – tym razem jako autor najszybciej wydanego krążka na świecie.

04.04.2014
9:54
Jack White chce pobić rekord i wydać najszybciej nagraną płytę na świecie
REKLAMA

19 kwietnia, z okazji Record Store Day (międzynarodowego dnia niezależnych wytwórni i artystów) Jack White chce nagrać podczas występu na żywo singiel na nadchodzącą solową płytę Lazaretto. Utwór – nazwany tak samo jak longplay – zaraz po nagraniu na żywo (z udziałem publiczności) w studiu wytwórni Third Man (w Nashville) będzie wydany i gotowy do sprzedaży.

REKLAMA
najszybszybciej nagrana plyta na swiecie

Zaraz ze studia Third Man, nagranie ma trafić do United Record Press, gdzie singiel Lazaretto ma być wytłoczony na winylowej 45-tce. Zdjęcia na płytę maja pochodzić z uwiecznionego występu. Następnie płyta „idzie” z powrotem do Third Man, gdzie będzie sprzedawana fanom. Zgodnie z planem, całe przedsięwzięcie ma trwać od 10 rano do 16 po południu

REKLAMA

Dotychczas Jack White wydał instrumentalny singiel High Ball Stepper na nadchodzący album, którego premiera już 10 czerwca 2014. Artysta wystąpi również na tegorocznym Openerze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA