REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Jack White wyda płytę... w kosmosie!

Pałający ogromną miłością do winyli, Jack White, a konkretniej należąca do niego wytwórnia Third Man Records, planuje "kosmiczną" premierę czarnego krążka z miksem elektronicznego kawałka Glorious Dawn z głosem znanego amerykańskiego astrofizyka Carla Sagana.

27.07.2016
17:26
Jack White wyda winyla... w kosmosie!
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko to odbędzie się już 30 lipca 2016 roku, w 7 urodziny istnienia wytwórni Third Man Records, której założycielem jest Jack White. Odtworzenie winyla w przestrzeni kosmicznej będzie możliwe za pomocą specjalnie skonstruowanego na potrzeby tego wydarzenia gramofonu Icarus Craft, który podpięty zostanie do balonu stratosferycznego. Balon ten, zaprojektowany przez współpracującego nigdyś z NASA, Kevina Carrico, wyniesie gramofon razem z umieszczonym w niej winylem wysoko w kosmos.

Tak prezentuje się sprzęt gotowy do kosmicznej podróży i odtworzenia winyla w kosmosie.

foto_thirdmanrecords.com class="wp-image-72573"
foto_thirdmanrecords.com

REKLAMA

12-calowy krążek z utworem Glorious Dawn sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Jest on częścią projektu muzycznego "Symphony of Science", który mieszał ze sobą muzykę elektroniczną oraz sample z wypowiedzi najwybitniejszych naukowców z dziedziny astrofizyki. Pomiędzy elektroniczne dźwięki wpleciono wykłady oraz nagrania takich autorytetów w temacie kosmosu jak: Neil DeGrasse Tyson, Stephen Hawking, Bill Bye czy właśnie Carl Sagan, znany głównie jako twórca szalenie popularnego w latach 80. programu telewizyjno-edukacyjnego o tajemnicach kosmosu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA