REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Jak kręcić filmy w stylu Zacka Snydera? Obejrzyjcie materiał od CinemaSins

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było nakręcić film w stylu Zacka Snydera? Zrobić kolejnych "300" czy własnego "Człowieka ze stali" rozwalającego całe miasto w ponurych barwach? Teraz dzięki kanałowi CinemaSins, odpowiedzialnego m.in. za serię "Co jest nie tak z...", możecie spełnić swoje marzenie.

18.12.2014
14:06
Jak kręcić filmy w stylu Zacka Snydera? Obejrzyjcie materiał od CinemaSins
REKLAMA

REKLAMA

Wystarczy tylko obejrzeć film i trzymać się podstawowych zasad, które przyświęcają Snyderowi. Nie jest ich wiele, bo raptem trzy, więc szybko możecie przejść z teorii do praktyki. Przede wszystkim, musicie się upewnić, że w filmie będą kobiece piersi. W następnej kolejności trzeba spytać samego siebie, czy scenariusz filmu zakłada występowanie bohaterów o idealnej sylwetce, mordujących mnóstwo ludzi. Ostatnim punktem koniecznym, aby nasz film wyglądał jak dzieło Zacka Snydera, jest użycie scen w CGI, w których można zniszczyć ogromne połacie terenu. W tym miejscu Snyder trochę zahacza o niepowtarzalny styl Michaela Baya, ale w tym drugim przypadku trzeba by dodać do zwykłej sceny jeszcze więcej wybuchów.

REKLAMA
300-Rise-of-An-Empire2

Te trzy podstawowe zasady pozwolą wam na stworzenie dzieł, na których widok każdy zakrzyknie "Hej, czy to nie nowy film Zacka Snydera?!". Jeżeli jednak chcecie upewnić się na 100%, że tak się stanie, musicie także dodać sceny walki w slow-motion. Dobrze byłoby, gdyby zawierały gore. Do tego trzeba pozbawić film kolorów, aby ten nie był zbyt radosny. Warto byłoby też postarać się, aby spięcia między bohaterami filmu spowodowane były próbą gwałtu, a następnie dodać kilka scen, w których protagonista krzyczy prosto do kamery. I to w zasadzie wszystko, kurs bycia Zackiem Snydem ukończony. Dobra robota.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA