REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Jak wypada Azja Express 2? Chyba nie będzie powtórki z rozrywki

I ruszyyyyyli. Wyścig w 2. sezonie programu Azja Express się rozpoczął. Czy dostaliśmy godnych zastępców Gosi Rozenek i Radosława Majdana oraz Renaty Kaczoruk? I tak, i nie.

07.09.2017
13:52
Azja Express 2: jak zapowiada się nowy wyścig gwiazd?
REKLAMA
REKLAMA

Azja Express 2 nie żenuje tak jak część pierwsza, a jeśli miałbym być całkowicie szczera, to nieprzesadnie zażenowała mnie w ogóle (no, poza jednym żartem Tymona Tymańskiego, który oprócz tego dowcipu, budzi moją sympatię swoją prostotą, szczerością i bezpretensjonalnością). Po pierwszym odcinku, nie wydaje mi się, byśmy mieli dostać powtórkę z rozrywki. Pamiętam wieczór, kiedy po raz pierwszy oglądałam pilotażowy odcinek programu Azja Express. Scena w pociągu, która właściwie rozpoczęła wyścig, zniesmaczyła mnie tak bardzo, że chciałam wyłączyć telewizor (ale oczywiście go nie wyłączyłam, żeby móc sobie potem ponarzekać).

Teraz jest inaczej. Ba, momentami jest nawet całkiem śmiesznie.

Asia Express 2 Gwiazdy, Odcinek 1, Joanna Przetakiewicz, TVN Piotr Filutowski

Wiem, że mi nie wierzycie, ale naprawdę! Mam wrażenie, że tym razem stacja TVN dobrała jakąś ciekawszą dla mnie ekipę. Zebrała ludzi, którzy w wielu przypadkach budzą moją sympatię. Lubię Piróga, wspomnianego już Tymańskiego, Martę Wierzbicką (ach, ta zmiana stanów emocjonalnych!), sympatyczni wydają się też modelka Zuzanna Bijoch i aktor Antoni Pawlicki oraz para dwóch góralów. Niespecjalnie przepadam za to za Dorotą Gardias, ale jej właściwie też nie można nic zarzucić. A Joanna Przetakiewicz (swoją drogą prawie 50-tka na karku, a jaką ta kobieta ma figurę!), która jak słusznie zauważył Grabari, może być drugą Małgosią Rozenek, jest świetna. Bawi mnie jej dystans i to niewinne "gwiazdorzenie", które w jej wykonaniu jest urocze.

Trudno mi w ogóle nie zgodzić się ze spostrzeżeniami Piotra Grabarczyka (choć nie ze wszystkimi), który zauważa, że zastępcą Renaty Kaczoruk może być towarzysz Antoniego Pawlickiego. Rzeczywiście, ten uczestnik wydaje się mocno nastawiony na wygraną. I czuję, że może jeszcze namieszać. To najbardziej irytująca i specyficzna postać programu, choć moją antypatię budzi też koleżanka Doroty Gardias. Zresztą, mam wrażenie, że obie panie też postawiły sobie za cel ukończyć program z wyróżnieniem. Na razie jednak obeszło się bez większych ekscesów.

Asia Express 2 Gwiazdy, Odcinek 1, Ryszard Tymon Tymański, Lucas Hellman, TVN Piotr Filutowski

Urywki z następnych odcinków wskazują na to, że im dalej, tym będzie ostrzej, ale...

...wcale tego nie potrzebuję. Nie potrzebuję oglądać drugi raz Gosi Rozenek i Renaty Kaczoruk. Wiadomo, że skandale są potrzebne, aby przyciągnąć publikę, ale mam nadzieję - trochę na przekór wszelkiej logice - że w trakcie tego sezonu powstanie mniej memów. Bo polskich celebrytów chyba też można polubić, co nie?

REKLAMA

P.S. Odkryłam - o zgrozo - że powstało też coś takiego jak Azja Express. Domówka. Nie miałam śmiałości jeszcze tego programu włączyć i... chyba nie będę mieć. Także wybaczcie, nie obejrzę tego, abyście wy nie musieli.

*Zdjęcie tytułowe: TVN Piotr Filutowski

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA