REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Jakub Żulczyk zapowiada Czarne Słońce. Wiemy, kiedy zadebiutuje kolejna powieść pisarza

Czarne Słońce to tytuł nowej powieści Jakuba Żulczyka. Autor zapowiedział, że premiera nowego wydawnictwa planowana jest na jesień 2019 roku.

06.12.2018
10:41
jakub żulczyk
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec października premierę miał serial HBO pt. Ślepnąc od świateł, oparty na powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. Pisarz razem z Krzysztofem Skoniecznym przygotował scenariusz odcinkowej produkcji. Tym razem autor zapowiada powrót do pracy pisarskiej.

Czarne Słońce to tytuł najnowszej książki Jakuba Żulczyka, tegorocznego laureata Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Jak poinformował na swoim facebookowym profilu autor, powinna ukazać się ona jesienią 2019 roku. Będzie to ósma powieść w dorobku pisarza, następca wydanego w 2017 roku Wzgórza psów. Żulczyk nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących swojego nowego dzieła. Sądząc po tytule, możemy spodziewać się nawiązań do ezoteryki i oklutyzmu. A może to tylko zmyłka i chodzi o coś zupełnie innego?

Jakub Żulczyk pracował już wcześniej na planie innego serialu.

Razem z Magdą Powalisz stworzył scenariusz do Belfra produkcji Canal+. Zwłaszcza pierwszy sezon okazał się sporym sukcesem. Jednak nie tak dużym, jak Ślepnąc od świateł w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Serial HBO opowiada o siedmiu dniach z życia Kuby (w tej roli debiutujący Kamil Nożyński), warszawskiego dilera.

REKLAMA

Ślepnąc od świateł znajdziecie na HBO GO.

Zdjęcie: www.facebook.com/jakub.zulczyk

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA