REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Polski kompozytor miał 71 lat

Jan A.P. Kaczmarek nie żyje. O śmierci polskiego kompozytora poinformowała Polska Fundacja Muzyczna, która opublikowała w mediach społecznościowych pożegnalny wpis. Artystę pożegnała jego żona, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek: "Zmarł otoczony miłością".

21.05.2024
12:29
nie zyje jan ap kaczmarek
REKLAMA

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek, polski kompozytor i laureat wielu nagród. Był autorem muzyki do ponad 70 filmów, m.in. "Bracia Karamazow", "Dzieci Ireny Sendlerowej", "Magnezja" czy "Aż po grób". Za muzykę do produkcji "Marzyciel" został w 2005 r. uhonorowany Oscarem. Kaczmarek pełnił funkcję dyrektora na Międzynarodowym Festiwalu Filmy i Muzyki "Transatlantyk", który organizowano w Łodzi, Poznaniu i na Śląsku.

REKLAMA

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Miał 71 lat

O śmierci Jana A.P. Kaczmarka poinformowała jego żona, Aleksandra Twardowska-Kaczmarek, która opublikowała wpis za pośrednictwem Polskiej Fundacji Muzycznej:

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł mój mąż Jan A.P. Kaczmarek. Do końca był wojownikiem ufającym, że wyzdrowieje i będzie dzielił się swoją twórczością z nami… Czuwałam przy nim do końca. Zmarł otoczony miłością. Wartością, w którą wierzył najmocniej

- czytamy we wpisie.
REKLAMA
Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek

Artystę pożegnała również Polska Fundacja Muzyczna, która zacytowała słowa jego żony: "Z ogromnym żalem i smutkiem przekazujemy informację, która przed momentem do nas dotarła. (...) Olu, Jasiu. Byliśmy z Wami, jesteśmy i będziemy nadal! O szczegółach dotyczących pożegnania Jana A.P. Kaczmarka będziemy informować w najbliższym możliwym czasie".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA