REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstanie film o księdzu Janie Kaczkowskim. Główną rolę zagra Dawid Ogrodnik

Dawid Ogrodnik zagra w filmie biograficznym. Znowu - chciałoby się powiedzieć. Tym razem wcieli się w duchownego Jana Kaczkowskiego.

15.10.2019
17:30
dawid ogrodnik jan kaczkowski
REKLAMA
REKLAMA

Już za kilka dni w polskich kinach będzie można obejrzeć film Macieja Pieprzycy, w którym Dawid Ogrodnik wciela się Mieczysława Kosza, niewidomego pianistę i kompozytora jazzowego. „Ikar. Legenda Mietka Kosza” zdobył już kilka nagród, między innymi Dawid Ogrodnik zgarnął Złotego Lwa za Najlepszą pierwszoplanową rolę męską. I chociaż kurz jeszcze nie opadł, bo film dopiero wyląduje na ekranach kin, to aktor szykuje się już do kolejnego wyzwania.

Dawid Ogrodnik zagra księdza Jana Kaczkowskiego.

Duchowny znany był ze swojej działalności charytatywnej. Swój czas i energię poświęcił Puckiemu Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio, którego był zresztą założycielem. Znany był z pracy z tak zwaną „trudną młodzieżą”, ale też prowadził wykłady, uczył młodzież. Cześć czytelników zna go pewnie również z działalności publicznej. Jan Kaczkowski prowadził vloga, nie stronił od wywiadów, pisał książki.

Duchowny zmarł w wieku 39 lat 28 marca 2016 roku. Zmagał się ze złośliwym nowotworem mózgu.

REKLAMA

To życie w bliskim kontakcie z cierpieniem, również własnym, wydaje się częścią tego, co pozostawił po sobie ksiądz Jan Kaczkowski. Opowiadał o swojej chorobie, o doświadczeniu pracy w hospicjum.

W filmie wytwórni East Studio wcieli się w niego Dawid Ogrodnik, który ma w swoim dorobku bardzo głośne role oparte o biografie prawdziwych ludzi. Na przykład we wspominym filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, ale również w „Ostatniej Rodzinie”, gdzie zagrał Tomasza Beksińskiego. W świetnym „Jesteś Bogiem” wcielił się w Rahima. Natomiast w obrazie „Chce się żyć”, inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami, grał Mateusza, niepełnosprawnego chłopaka, który walczy o prawo do normalnego życia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA