REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Joanna Przetakiewicz opowiada o ekologii z wnętrza helikoptera. To więcej niż hipokryzja

Joanna Przetakiewicz na tegoroczne Forum Ekonomiczne w Karpaczu przyleciała prywatnym helikopterem. Projektantka zareklamowała też odbywający się na wydarzeniu panel z jej udziałem poświęcony modzie ekologicznej. Ten fakt nie umknął uwadze aktywisty Janowi Śpiewakowi, który skrytykował Joannę za to, że mówi o ekologii, przemieszczając się w Polsce prywatnym helikopterem.

06.09.2023
13:32
Jan Śpiewak Joanna Przetakiewicz
REKLAMA

Joanna Przetakiewicz podpadła Janowi Śpiewakowi. Po tym, gdy projektantka przyleciała prywatnym helikopetem na Forum Ekonomiczne w Karpaczu, przy okazji reklamując panel poświęcony modzie ekonomicznej, aktywista zwrócił uwagę na pewną hipokryzję ze strony projektantki oraz innych zamożnych osób.

REKLAMA

Joanna Przetakiewicz mówi o modzie ekologicznej z wnętrza prywatnego helikoptera.

Kilkanaście godzin po tym, gdy na stories projektantki La Manii pojawiło się nagranie z helikoptera, na relację Przetakiewicz zareagował Jan Śpiewak, wytykając jej, że wykorzystywanie prywatnego helikoptera na podróż do Karpacza, to nic innego, jak przeciwieństwo dbania o klimat.

Czy może być lepszy przykład, jak bogaci traktują klimat i nas - opinię publiczną? Planetę jak wysypisko, a nas jak idiotów oczywiście, którzy są gotowi łyknąć każdą ich ściemę. (...) Pozwalamy Przetakiewiczom i Przetakiewiczkom tego świata niszczyć planetę, gdy w Kanadzie spłonął w tym roku obszar wielkości większy niż Anglia, a po morderczo upalnym lecie pełnym pożarów teraz basen morza Śródziemnego doświadczają równie mordercze powodzie

podkreślał aktywista w instagramowym wpisie, dodając:

Wszystko po to, żeby bogaci mogli zrobić sobie zdjęcie w nowym stroju, jachcie, czy prywatnym samolocie i odebrać hołd od otumanionych mediami i konsumeryzmem mas. Miliarderzy emitują milion razy więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż zwykły człowiek. Najbogatszy jeden procent populacji świata generuje więcej emisji CO2 niż najuboższa połowa ludzkości. 100 korporacji odpowiada za 71 procent emisji dwutlenku węgla.

REKLAMA

"Zrobiłaby najwięcej dla planety i ekologii, gdyby po prostu nie wychodziła z domu"

Śpiewak podkreślił też, że projektantka zrobiłaby najwięcej dla planety i ekologii, gdyby po prostu nie wychodziła z domu. Aktywista swój wpis okrasił screenem ze stories Joanny Przetakiewicz, gdzie na jednym ze zdjęć widać projektantkę, która wysiadła z helikoptera. Zdjęcia nie są już widoczne na stories Przetakiewicz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA