REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje Janusz Majewski. Uznany reżyser miał 92 lata

Nie żyje Janusz Majewski. Polski reżyser, twórca takich filmów jak m.in. "Królowa Bona" czy "C.K. Dezerterzy" miał 92 lata. Informacja o śmierci filmowca została przekazana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

10.01.2024
13:09
Janusz Majewski nie żyje
REKLAMA

Janusz Majewski nie żyje. Smutną informacją podało za pośrednictwem mediów społecznościowych Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

REKLAMA

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś w nocy zmarł Janusz Majewski. Jeden z najbardziej znanych, cenionych i popularnych polskich reżyserów filmowych. Mistrz kina gatunkowego, scenarzysta, pisarz, wykładowca akademicki

- czytamy we wpisie.

Janusz Majewski nie żyje. Uznany reżyser miał 92 lata

W latach 70. Janusz Majewski był twórcą takich filmów jak m.in. "Zazdrość i medycyna" z Ewą Wiśniewską i Andrzejem Łapickim, "Zaklęte rewiry" czy "Lekcja martwego języka". Później w jego portfolio pojawiły się takie tytuły jak m.in. serial "Królowa Bona" czy komedia "C.K. Dezerterzy".

Janusz Majewski nie żyje
REKLAMA

W ostatnich latach Janusz Majewski był wykładowcą. Stworzył też dwa głośne filmy

Od 1970 do 1991 roku wykładał na PWST w Łodzi. Uczył takich filmowców jak m.in. Feliks Falk czy Juliusz Machulski. Janusz Majewski był też rektorem Warszawskiej Szkoły Filmowej. W ostatnich latach zrealizował dwa głośne filmy. Chodzi o "Excentryków, czyli po słonecznej stronie ulicy" oraz kryminał "Czarny mercedes". Miał 92 lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA