REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Znamy nową gwiazdę Jarocin Festiwal 2018. Do grona wykonawców dołączył Lech Janerka

Na to wydarzenie polscy fani rocka czekają miesiącami. Tegoroczny Jarocin Festiwal może pochwalić się nową gwiazdą. Do pokaźnej już grupy wykonawców dołączył Lech Janerka.

11.04.2018
21:53
Jarocin Festiwal 2018
REKLAMA
REKLAMA

Jarocin to jedna z najważniejszych miejscowości na rockowej mapie Polski. W 1970 r. odbył się tam pierwszy festiwal muzyczny, który przez lata zyskiwał na znaczeniu i popularności. To tam debiutowało wiele znanych zespołów, m.in. TSA, T.Love, Hej czy Dżem. W 1995 r. imprezę zawieszono na 10 lat, nie licząc jednodniowych występów w 2000r. Jednak od 2005 r. wielkopolskie wydarzenie za każdym razem ściąga chętne zabawy tłumy. Nie inaczej ma być w tym roku.

Jarocin 2018 swoim występem uświetni Lech Janerka.

Wrocławski basista wyrobił sobie markę jako artysta nowej fali i rocka alternatywnego. W 1979 r. założył zespół Klaus Mittfoch, z którym sześć lat później wydał eponimiczny krążek. Następnie poświęcił się karierze solowej, kierując się w stronę spokojniejszego grania. Jego koncert jest dużym wydarzeniem, ponieważ Janerka w ostatnich latach występuje bardzo rzadko. Swój ostatni album, zatytułowany Plagiaty, wydał w 2005 r., a rok później po raz ostatni pojawił się w Jarocinie.

Na tegorocznej edycji coś dla siebie znajdą fani wszystkich brzmień.

Na festiwalu oprócz Janerki rocka alternatywnego reprezentować będzie także Coma. Na fanów punka czeka z kolei laureat Paszportu Polityki – zespół Hańba!. Oprócz nich na scenie pojawią się też zagraniczne gwiazdy, takie jak rosyjska grupa Pussy Riot czy Brytyjczycy z Public Image Ltd., kierowanego przez byłego wokalistę Sex Pistols, Johna Lydona.

To nie jedyne gwiazdy tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. W trakcie trzydniowej imprezy będzie można również zobaczyć występy Marka Dyjaka, Wojtka Mazolewskiego czy Korteza. Swoją obecność potwierdzili także The Dumplings, Daria Zawiałow oraz Pablopavo i Ludziki. Nie zabraknie również czegoś dla sympatyków rapu; w Jarocinie pojawią się B.O.K., KęKę oraz Quebonafide, tworzący obecnie z Taco Hemingwayem duet Taconafide. Łącznie zaplanowanych jest ponad 50 koncertów.

REKLAMA

W tym roku festiwal po raz drugi odbędzie się w mocno zmienionej formie.

Z wydarzenia organizowanego na obrzeżach Jarocina impreza przeniosła się do centrum miasta, gdzie staną cztery sceny. Całość odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Karnety w cenach 179 zł i 199 zł można kupić za pośrednictwem strony biletomat.pl. Wstęp dla dzieci poniżej 12 lat jest darmowy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA