REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Wielki Brat nadal patrzy. Teraz z wysokiego stanowiska w TVP

Jego głos znają wszyscy widzowie pierwszych serii programu Big Brother. Jarosław Ostaszkiewicz, kojarzony głównie jako Wielki Brat, obecnie zajmuje się programami publicystycznymi. Telewizja Polska właśnie mianowała go szefem redakcji publicystyki i reportażu Telewizyjnej Agenci Informacyjnej.

12.07.2018
13:14
TVP Telewizja Polska Jarosław Ostaszkiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Na początku tego tysiąclecia polscy widzowie na szeroką skalę mogli zapoznać się ze stosunkowo świeżym gatunkiem telewizyjnym. W rodzimych stacjach pojawiły się pierwsze reality show, dla których szlak przetarł Agent. TVN, który emitował tę produkcję, poszedł za ciosem i w 2001 r. rozpoczął nadawanie własnej wersji holenderskiego formatu Big Brother.

Idea programu była całkiem prosta. Kilkunastu uczestników zamykano w tzw. Domu Wielkiego Brata, gdzie odcięci od informacji ze świata i na każdym kroku podglądani przez kamery mieli spędzić ze sobą 15 lub 12 tygodni. Niewidoczny Wielki Brat nakazywał im wykonanie różnych zadań, a ci regularnie spotykali się z nim w Pokoju Zwierzeń i typowali uczestników, którzy powinni opuścić program. Następnie widzowie, dzięki głosowaniu SMS decydowali, kto powinien odejść z Domu Wielkiego Brata.

Big Brother wykreował kilku celebrytów i dosyć znanych osobistości.

W pierwszej edycji pojawili się m.in. Piotr „Gulczas” Gulczyński, Klaudiusz Ševković czy Sebastian Florek, a zwycięzcą okazał się Janusz Dzięcioł, późniejszy poseł na Sejm. W następnych edycjach wystąpiła także Agnieszka „Frytka” Frykowska (znana również z reality show Bar) oraz Jola Rutowicz.

Jednym z niezmiennych elementów był głos Wielkiego Brata, którego użyczył reżyser programu Jarosław Ostaszkiewicz.

Związany z grupą Endemol producent odpowiadał za różne tytuły firmy. W 2002 r. prowadził program Oko za oko w TVN-ie, a dwa lata później Kłamcę na antenie Polsatu. Odpowiadał także za reżyserię Fabryki gwiazd czy Mamy cię. Ostatnio Ostaszkiewicz zajmował się Studiem Polska, czyli publicystycznym programem nadawanym przez TVP Info.

REKLAMA

Teraz dostał posadę w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Jarosław Ostaszkiewicz pokieruje redakcją publicystyki i reportażu. Taką informację podaje portal press.pl. Zastąpi on na stanowisku Tadeusza Płużańskiego, który został szefem publicystyki w TVP Historia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA