REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

USA Network wraca do świata Bourne'a. Treadstone opowie o jego pracodawcach

Jason Bourne być może już nigdy nie powróci na kinowe ekrany. Nie znaczy to jednak, że już nie zobaczymy żadnej produkcji osadzonej w jego uniwersum. USA Network zamówiło pilot serialu Treadstone.

12.04.2018
20:18
Jason Bourne Treadstone
REKLAMA
REKLAMA

Jason Bourne po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 2002 r., kiedy do kin trafiła Tożsamość Bourne’a Douga Limana. Adaptacja książki Roberta Ludluma zebrała bardzo pozytywne recenzje i już dwa lata później oglądaliśmy filmową wersję drugiej części - Krucjaty Bourne’a. W 2007 r. swoją premierę miał tytuł Ultimatum Bourne’a, ostatni oparty na powieści Ludluma.

Wówczas mogło się wydawać, że wyszkolony zabójca nie powróci już na srebrny ekran. Zarówno Matt Damon, czyli odtwórca głównej roli, jak i Paul Greengrass, który wyreżyserował dwa poprzednie filmy, nie dawali jasnych sygnałów. Ostatecznie w 2012 r. do kin trafiło Dziedzictwo Bourne’a Tony’ego Gilroya, w którym jednak w ogóle nie pojawiła się postać Jasona. Bohater powrócił w filmie Jason Bourne z 2016 r., który nie okazał się jednak komercyjnym sukcesem. Od tamtej pory kolejny sequel stoi pod znakiem zapytania, co jednak nie oznacza końca tego uniwersum.

USA Network zamówiło odcinki pilotażowe czterech seriali, w tym Treadstone.

Według doniesień The Hollywood Reporter produkcja ma przedstawić historię powstania i działania tajnych programów operacyjnych CIA. Jednym z ich zadań jest szkolenie zabójców, do których należał właśnie Bourne. Serial skupi się na nowych uśpionych agentach, wykonujących misje na całym świecie.

Jason Bourne Treadstone class="wp-image-153066"

Prace nad scenariuszem do Treadstone powierzono Timowi Kringowi, twórcy serialu Herosi.

REKLAMA

Reżyserem pierwszego odcinka jest, pracujący także nad nowym Fahrenheit 451 Ramin Bahrani. Obaj panowie będą także pełnić funkcję producentów wykonawczych, razem z m.in. Justinem Levy (Beyond) czy Bradleyem Thomasem (Wszystkie pieniądze świata).

Oprócz Treadstone USA Network zamówiło także pierwszy odcinek serialu Briarpatch. Produkcja skupi się na śledczej, która wraca do rodzinnego miasteczka, by zbadać śmierć siostry, natrafiając przy tym na siatkę korupcyjną. Z kolei Dare Me przedstawi grupę rywalizujących ze sobą licealnych cheerleaderek, którym zostaje przydzielony nowy trener. Erase natomiast ma być czarną komedią o byłym policjancie, który chce zdemaskować winy swoich dawnych zwierzchników, jednocześnie mierząc się ze wczesnym stadium choroby Alzheimera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA