REKLAMA
  1. ROZRYWKA.BLOG
  2. Filmy

Javier Bardem nowym Frankensteinem. Trudno mi sobie wyobrazić lepszego aktora do tej roli

Do potwornego uniwersum Universal Pictures dołączył właśnie Javier Bardem. Hiszpański aktor wcieli się w rolę Frankensteina i jest to zdecydowanie najlepszy wybór, jaki można sobie wyobrazić. 

07.12.2016
10:41
Javier Bardem Frankensteinem. To najlepszy aktor do tej roli
REKLAMA
REKLAMA

Javier Bardem to 47-letni aktor rodem z Hiszpanii, któremu największą sławę przyniosła rola Antona Chigurha z filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi". Znany jest także z takich produkcji jak choćby "Skyfall", "Duchy Goi", "Vicky Cristina Barcelona" czy "Piraci z Karaibów". Ma na koncie najważniejsze filmowe nagrody, w tym Oscara. Obsadzenie go w roli Frankensteina wydaje się więc znakomitą decyzją. Starczyłoby jednak na niego spojrzeć i przypomnieć sobie te produkcje, w których miał być srogi lub przerażający, by z całym przekonaniem stwierdzić, iż lepszego kandydata można by szukać miesiącami i... nie znaleźć.

javier bardem piraci z karaibów 5 class="wp-image-39572"
REKLAMA

Javier Bardem już wcześniej miał okazję dołączyć do obsady serii "Universal Monsters", zaoferowano mu rolę doktora Jekylla, wówczas jednak odmówił. Stał się tym samym częścią tego samego filmowego uniwersum, do którego akces zgłosili wcześniej Tom Cruise, Johnny Depp oraz Russell Crowe.

"Universal Monsters" to zapoczątkowana w 2014 roku widowiskiem "Dracula: Historia nieznana" seria filmowych rebootów klasycznych produkcji o potworach. Ich bohaterami będą takie postaci jak Wilkołak, Van Helsing, Niewidzialny człowiek czy narzeczona Frankensteina. Najbliższa odsłona tego cyklu - "The Mummy" w reżyserii  Aleksa Kurtzmana - trafi do kin w 2017 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA