REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jay i Cichy Bob wracają. Kevin Smith szykuje serial, który... będzie realizowany w technice VR

Po kontrowersyjnych zabawach formą w postaci Kła czy Yoga Hosers mój ulubieniec Kevin Smith wraca do sprawdzonej formuły i uwielbianych przez fanów bohaterów. Na nowym pełnometrażowym filmie się jednak nie skończy.

05.04.2018
16:24
Jay i Cichy Bob serial VR
REKLAMA
REKLAMA

Pół roku temu dowiedzieliśmy się, że Kevin Smith wraca do swojego uniwersum starych filmów. W produkcji jest już nowy film o przygodach Jaya i Cichego Boba. To dwójka bohaterów, która pojawiała się w prawie każdym filmie Smitha, za wyłączeniem Dziewczyny z Jersey, Czerwonego stanu, Kła i Yoga Hosers. Od zawsze spinały je w jedną całkiem spójną rzeczywistość.

To znakomite wieści. To właśnie filmy pokroju Sprzedawców, W pogoni za Amy czy Dogma świadczyły o geniuszu Smitha. Osobnym pytaniem jest to, czy ów reżyser nadal pamięta, jak robić filmy ze swoich lat młodości. O tym się jednak przekonamy, idąc na film. Lub… oglądając serial.

Jay i Cichy Bob pojawią się w serialu opracowanego z myślą o VR.

Jego finansowaniem zajmie się wytwórnia STX Entertainment. Kevin Smith będzie producentem, scenarzystą i reżyserem serialu. W jaki sposób wpasuje się on w formę wirtualnej rzeczywistości? Całkiem zgrabnie. Wcielimy się bowiem w rolę postaci, która nic nie mówi – nie będzie więc żadnego problemu w imersją. Innymi słowy, będziemy go oglądać z perspektywy Cichego Boba.

REKLAMA

Szczegóły na temat tej produkcji nie są znane. Nie wiemy, na które gogle produkcja będzie udostępniona. Nie znamy daty premiery serialu. Nie wiemy, jakie są jego założenia fabularne. Nie wiemy o nim w zasadzie nic, poza faktem, że Jason Mewes nie opuści Smitha i będzie nadal grał Jaya (sam Cichy Bob była od zawsze rolą odgrywaną przez Smitha).

Mając jednak w pamięci ból brzucha i płacz ze śmiechu przy większości starszych filmów tego reżysera, nie mogę się doczekać. Choć ciekaw jestem, czy będę w ogóle miał od kogo pożyczyć sprzęt, by móc tę produkcję obejrzeć…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA