REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jennifer Lawrence agentką rosyjskiego wywiadu. Nowy zwiastun filmu Czerwona jaskółka

Kariera młodej zdobywczyni Oscara wciąż nie zwalnia tempa, z roku na rok zaskakuje widzów nowymi wcieleniami. Tym razem Lawrence zabłyśnie w szpiegowskim filmie, w którym wcieli się w rolę rosyjskiej tajnej agentki. 

08.01.2018
22:02
Jennifer Lawrence jako rosyjska agentka. Trailer filmu Czerwona jaskółka
REKLAMA
REKLAMA

Czerwona jaskółka to film w reżyserii Francisa Lawrence’a oparty o powieść autorstwa Jasona Matthewsa – byłego agenta CIA, o tym samym tytule. Za jego scenariusz odpowiedzialny jest natomiast Justin Haythe, współtwórca filmu Jeździec znikąd.

Najnowsza produkcja wychodząca spod skrzydeł 20th Century Fox utrzymana jest w klimacie thrillera szpiegowskiego.

Fabuła Red Sparrow skupia się wokół losów młodej rosyjskiej prima baleriny, która zmuszona jest przerwać swoją artystyczną karierę. Dziewczyna wbrew własnej woli trafia do tajnej akademii Sparrow School, gdzie odbywa szkolenie dla rosyjskich agentów służb specjalnych. Główna bohaterka musi stawić czoła morderczym treningom, które wystawiają jej ciało i psychikę na wielką próbę. Dominika Egorova wykorzystując swój seksapil, ma uwodzić ciałem, a dzięki swojej sile i umysłowi, zabijać ofiary z zimną krwią.

Drugi oficjalny zwiastun zdradza szczegóły dramatycznej drogi głównej bohaterki.

Trailer przybliża metody działania Egorovej, która korzysta ze swojej aparycji do osiągnięcia celów. Jednocześnie w klipie widać, że produkcja stawia również na emocjonalny wydźwięk filmu, skupiając się na psychice wyszkolonej agentki. W zwiastunie ujrzymy zatem nie tylko mocne sceny walki rosyjskiej agentki, ale również słabsze momenty w jej życiu. Uwagę zwracają przede wszystkim fragmenty wyczerpujących i dehumanizujących treningów w tajnej akademii, ale również rozmaite wcielenia bohaterki. Jennifer Lawrence stara się uzyskać mocny, rosyjski akcent oraz przekazać widzom wielorakie emocje.

Nowy zwiastun uzupełnia poprzednią zajawkę o kilka nowych fragmentów. Pierwszy trailer Red Sparrow stawiał przede wszystkim na tajemnicze, niejasne działania Egorovej. Drugi zwiastun zdradza z kolei nieco więcej z fabularnej dramaturgii, wyjaśniając niektóre poczynania agentki. Sprawia też, że Czerwona jaskółka przywodzi na myśl skojarzenia z filmem Atomic Blonde. Jednak oba klipy wciąż pozostawiają widza w poczuciu niepokoju i zaciekawienia mroczną historią.

REKLAMA

W filmie obok Jennifer Lawrence zobaczymy także Joela Edgertona, Jeremy’ego Ironsa, Matthiasa Schoenaertsa, Mary-Louise Parker oraz Charlotte Rampling.

Czerwona jaskółka wejdzie do kin 2 marca 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA