REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Joanne K. Rowling napisała opowiadanie o świecie Harry'ego Pottera. Już dziś możesz przeczytać je na jej stronie

A dokładnie o Dolores Umbridge, znienawidzonej nauczycielce Obrony przez Czarną Magią i jednocześnie Wielkim Inwizytorze Hogwartu. Umbridge była chyba najokropniejszą postacią (może poza Sami Wiecie Kim) wymyśloną przez brytyjską pisarkę. Przy niej Snape, Jęcząca Marta, Draco razem wzięci wypadali całkiem korzystnie. Nowe opowiadanie poświęcone jest przeszłości Dolores i jej życiu.

31.10.2014
17:09
Joanne K. Rowling napisała opowiadanie o świecie Harry’ego Pottera. Już dziś możesz przeczytać je na jej stronie
REKLAMA

Nowe opowiadanie Rowling dostępne jest w Sieci oczywiście w języku angielskim, ale zapewne niedługo będzie trzeba czekać, aż przetłumaczą je jacyś Potteromaniacy. Aby przeczytać twórczość pisarki (to opowiadanie i inne treści z uniwersum Harry'ego Pottera) wystarczy wejść na Pottermore.com, zarejestrować się i korzystać z dóbr udostępnionych przez J. K. Rowling. Najnowsza treść ukazała się też na today.com.

REKLAMA
umbridge

Cały czas z rozrzewnieniem wracam do Harry'ego Pottera i co jakiś czas potrafię włączyć audiobooka przed snem, by przypomnieć sobie przygody trójki jednych z ulubionych przyjaciół z dzieciństwa, Rona, Harry'ego i Hermiony. Szkoda, że to tylko siedem części... Na szczęście autorka dalej raczy nas swoją literaturą,  a czasem - jak dziś - powraca do znanego nam świata. I świetnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA