REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zekranizują całą twórczość Johna Greena? Jestem na tak!

Jeszcze w Polsce nie doczekaliśmy się premiery filmu "Papierowe miasta" - ta odbędzie się 31 lipca 2015 roku - a już mamy informacje o następnej ekranizacji książki Johna Greena. Wytwórnia Paramount znalazła właśnie reżysera debiutanckiej powieści amerykańskiego pisarza, "Szukając Alaski". Adaptację wyreżyseruje kobieta, Rebecca Thomas, znana z filmu "Elektryczne dzieci".

25.06.2015
12:14
Zekranizują całą twórczość Johna Greena? Jestem na tak!
REKLAMA
REKLAMA

O tym fakcie John Green poinformował swoich fanów na Twitterze. "Szukając Alaski" będzie trzecią powieścią autora prozy zwanej "young adult", która zostanie zaadaptowana przez filmowców. Pierwsza była książka "Gwiazd naszych wina", która swoją premierę miała latem 2014 roku i okazała się wielkim hitem. Film był sukcesem w box office i zdobył wiele pozytywnych recenzji, choć przyznam, że bezpośrednio po lekturze książki dla mnie okazał się małym rozczarowaniem; powieść Greena, w którego książkach jestem absolutnie zakochana, zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie, była pełniejsza.

szukając alaski
REKLAMA

31 lipca do kin wejdzie kolejna ekranizacja tytułu amerykańskiego pisarza. W "Papierowych miastach" na ekranie zobaczymy Nata Wolffa w roli Quentina, głównego bohatera tej historii i Carę Delevingne, która zagra Margo, dawną przyjaciółkę chłopaka i jego wielką młodzieńczą miłość. "Papierowe miasta" i "Szukając Alaski" należą do moich ulubionych książek Johna Greena, więc tym bardziej obawiam się, jak wypadną na ekranie.

Ta ostatnia, będąca jednocześnie jego pierwszą powieścią, porównywana jest do "Buszującego w zbożu". Głównym bohaterem "Szukając Alaski" jest Miles, który w swoim życiu nie dokonał jeszcze niczego interesującego. Jego życie jest nudne i poprawne, Miles nie ma tak naprawdę nikogo bliskiego, oprócz swoich rodziców. Wszystko diametralnie się zmienia, kiedy zaczyna naukę w szkole z internatem. Tam spotka ludzi, którzy na zawsze zapadną w jego pamięci i dostarczą mu prawdziwych emocji. Chłopak poczuje, że żyje za sprawą jednej osoby, Alaski, która będzie potrafiła owinąć go sobie wokół palca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA