REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

John Malkovich jako bezwzględny Czarnobrody, w zwiastunie Crossbones

Stacja NBC udostępniła już zwiastun swojego nowego serialu Crossbones. Czy pirackie przygody Czarnobrodego okażą się hitem tego lata? Sądząc po zwiastunie, szanse na to są całkiem duże, o ile tylko Crossbones nie powtórzy błędów Black Sails.

24.04.2014
11:16
John Malkovich jako bezwzględny Czarnobrody, w zwiastunie Crossbones
REKLAMA

REKLAMA

Skoro stacja Starz miała swój serial o piratach (Black Sails), to i NBC nie mogło być gorsze. Ba, jedna z najpopularniejszych stacji amerykańskich wyciągnęła nawet asa z rękawa i ubrała Johna Malkovicha w szaty Edwarda Teacha aka Czarnobrodego. No, może nie do końca, patrząc na strój i charakteryzację głównego bohatera. Malkovich, który ma zagrać siejącego postrach, krwawego Czarnobrodego, zadziwiająco mało go przypomina, momentami zbliżając się bardziej do wyglądu Pinheada…

crossbones zwiastun

Odstawiając na bok aparycję, trzeba przyznać, że Malkovich do roli obłąkanego pirata pasuje idealnie. Nagrodzony Oscarem aktor, może okazać się tym, co przesądzi o sukcesie Crossbones. Black Sails starało się być wielką produkcją, ale wyszło to średniawo, natomiast Crossbones rzeczywiście ma szansę stać się hitem tegorocznego lata.

malkovich crossbones
REKLAMA

Jak to z serialami o piratach bywa, tak i w przypadku produkcji NBC, akcja będzie dziać się w na początku XVIII wieku na Karaibach, w szczególności na wyspie New Providence – głównej siedzibie pirackiej hałastry i pierwszej demokracji w obu Amerykach. Na New Providence, społecznością złożoną z rzezimieszków i szubrawców, rządzi oczywiście Czarnobrody. Rządy te nie podobają się jednak „cywilizowanej” reszcie świata. Do pirackiego raju zostaje wysłany skrytobójca Tom Lowe (Richard Coyle), który ma za zadanie zamordować Czarnobrodego. Jak to jednak w życiu bywa, nic nie jest takie proste, jakie z początku się wydaje i Lowe miast pałać rządzą wyrwania serca pirackiemu psubratowi, coraz bardziej zaczyna go lubić i – patrząc na popisy Malkovicha – ciężko mu się dziwić.

Ten spektakl o grze dwóch, silnych postaci, może być zaiste interesujący. Serial, częściowo oparty o książkę The Republic of Pirates (autorstwa Colina Woodarda), jest dziełem Neila Crossa, który znany jest dzięki innemu serialowi – Luther. Jak Neil Cross poradził sobie z przeniesieniem pirackiej historii na małe ekrany? Dowiemy się tego 30 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA