REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„John Wick 3” sprzątnął konkurencję. Wybrano najlepsze zwiastuny roku

Nagrody Golden Trailer Awards przyznawane są najlepszym dziełom sztuki krótkich form filmowych, które na przestrzeni lat stały się gatunkiem samym w sobie. W tym roku króluje niepodzielnie „John Wick 3”.

30.05.2019
18:16
john wick 3 zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Czym powinien charakteryzować się najlepszy zwiastun? Przede wszystkim musi świetnie wyglądać. Niezbędny jest dobry montaż najlepszych scen, ale nie zdradzający za dużo z fabuły. Jednocześnie musi być sam w sobie mikro-filmem, opowiedzieć spójną historię, a przede wszystkim, co jest oczywistością, musi wzbudzić w widzach chęć, głód, do jak najszybszego obejrzenia promowanego filmu.

I najwyraźniej wszystkie te cechy prezentują nagrodzone właśnie nagrodami Golden Trailer Awards zwiastuny największych hollywoodzkich produkcji.

Najlepszym zwiastunem komisja uznała trailer do filmu „John Wick 3”. I trudno się temu dziwić.

Wygląda on przepięknie. I wcale nie przeszkadza fakt, że nie brakuje w nim przemocy – nie odgrywa ona pierwszych skrzypiec, a całość wygląda jak wspaniała zapowiedź symfonii brutalności.

Nie powinno też nikogo dziwić nagrodzenie zwiastuna „Toy Story 4” w kategorii „animacja”. Ulubione postaci, w dodatku powracające po prawie dekadzie. I to w momencie, gdy wszyscy myśleli, że „Toy Story 3” było zamknięciem zabawkowej sagi. Ponownie widzimy więc Chudego i Buzza oraz resztę ferajny, ale także poznajemy zupełnie nowych bohaterów. W dwa miesiące od premiery na samym YouTubie obejrzano go już ponad 43 mln razy.

W kategorii „komedia” słuszne nagrodzono trailer filmu „Niedobrani”.

Nie tylko klarownie wprowadza widzów w fabułę, ale też zachęca do obejrzenia licznymi zabawnymi scenami, które na szczęście nie są wszystkimi najlepszymi z tej produkcji. A to częsty błąd, szczególnie komedii, które chcąc zwabić widza pokazują w zwiastunach wszystkie najzabawniejsze sceny.

Niezmiernie cieszy mnie nagrodzenie „Free Solo” w kategorii „zwiastun filmu dokumentalnego”. Temat tego filmu to właściwie samograj, ale mimo wszystko, nieczęsto miałem okazję zobaczyć zapowiedź dokumentu, która byłaby równie intrygująca i atrakcyjna. Z pewnością sporą robotę zrobiły genialne i piękne zdjęcia.

Chyba żaden zwiastun z ostatnich miesięcy nie wzbudził we mnie takich emocji jak ten promujący film „Narodziny gwiazdy”.

Angażujący, dobrze przedstawiający poruszającą historię oraz jej bohaterów i przyciągający potężnym głosem Lady Gagi. Słusznie nagrodzono tę zapowiedź w kategorii „dramat”.

Za najbardziej oryginalny zwiastun uznano zajawkę „Romy”, a, co ciekawe, najlepszym teaserem uznano „Dawno temu w… Hollywood”, który pokonał w tej kategorii „Jokera” i „Gwiezdne wojny: Rise of the Skywalker”.

REKLAMA

Pełną listę nagrodzonych zwiastunów znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA