REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nowe utwory Johna Williamsa do Gwiezdnych wojen. Muzyka nie pojawi się jednak w filmie

Epizod IX będzie zwieńczeniem kariery tego wybitnego kompozytora z Hollywood. Disney nie zamierza jednak tak szybko puścić Johna Williamsa na emeryturę. Napisze on gwiezdnowojenną ścieżkę dźwiękową do innego formatu.

20.11.2018
19:41
john williams gwiezdne wojny nowa muzyka
REKLAMA
REKLAMA

John Williams to autor jednych z najbardziej rozpoznawalnych motywów muzycznych w historii kina. Jest też autorem doskonałej ścieżki dźwiękowej do wszystkich epizodów gwiezdnowojennej sagi. To właśnie Gwiezdne wojny zapewniły mu szczególną rozpoznawalność. Fakt, że karierę zakończy muzyką do realizowanego właśnie Epizodu IX wydaje się być bardzo symboliczny.

Hollywood i Gwiezdne wojny bez Johna Williamsa nie będą już takie same. Disney wyraźnie zdaje sobie z tego sprawę, więc już teraz poprosił artystę, by napisał trochę muzyki na zapas. Choć nie będzie ona wykorzystana w żadnym filmie czy serialu.

Nowa muzyka Johna Williamsa do Gwiezdnych wojen – a konkretniej, do tematycznych parków rozrywki.

Motywy muzyczne napisane przez Williamsa trafią do Star Wars: Galaxy Edge, a więc do tematycznego zbioru atrakcji w parkach Disneyland i Walt Disney World. Po raz kolejny zostaną nagrane w wykonaniu współpracującej z Williamsem londyńskiej orkiestry symfonicznej.

Wiemy, że trafią one między innymi do Millennium Falcon: Smugglers Run oraz do Star Wars: Rise of the Resistance. Dokładne szczegóły na temat wspomnianych atrakcji nie są jeszcze znane, by nie psuć niespodzianki. Wiemy z materiałów promocyjnych, że pierwsza z nich umożliwi lot Sokołem Millennium, druga zaś umieści nas w środku bitwy pomiędzy Ruchem Oporu a Najwyższym Porządkiem.

Fragmentów nowych utworów Johna Williamsa do Gwiezdnych wojen można już posłuchać.

Są one dostępne w serwisie YouTube.

I tu:

A także tu:

REKLAMA

Nie wiem jak wy, ale ja znów mam ciarki na plecach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA