REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Oto nowy Joker. Kreacja Jareda Leto wywołała lawinę żartów

Postać Jokera to coś więcej niż kolejny łotr żyjący na kartach ilustrowanych powieści dla dzieci i nastolatków. Wymyślona w 1940 roku persona uchodzi za jedną z ikon współczesnej popkultury. Jest produktem i symbolem, rozpoznawanym w ogromnej części zachodniego świata. Nic zatem dziwnego, że najnowsza filmowa kreacja Jokera w wykonaniu Jareda Leto budzi tyle kontrowersji.

27.04.2015
9:13
Oto nowy Joker. Kreacja Jareda Leto wywołała lawinę żartów
REKLAMA
REKLAMA

Jared Leto jako Joker jest… zaskakująco inny od tego, do czego przyzwyczailiśmy się za sprawą „Mrocznego Rycerza” w reżyserii Nolana. To nie pierwsza olbrzymia metamorfoza tej fikcyjnej postaci – wszakże wizja tego szaleńca w „Mrocznym Rycerzu” początkowo również szokowała fanów Batmana, przyzwyczajonych do silnie wzorowanej na komiksach charakteryzacji Jacka Nicholsona.

jared leto joker 1

O ile wybór Jareda Leto na nowego Jokera spotkał się z aprobatą miłośników komiksów, jego charakteryzacja – już niekoniecznie.

Przeciwnicy nowego wizerunku seryjnego mordercy, szaleńca i sadysty zarzucają twórcom, że Joker wygląda jak stereotypowy rockowy muzyk. Wiecie, artysta oblepiony tatuażami, grający za koncertach za skrzynki piwa i pokrycie kosztów dojazdu oraz noclegu. Przeciwnicy wizerunku sugerują, że za mało w nowym Jokerze wyjątkowości, szyku i szalonej, ale jednak elegancji.

Sceptykom przeszkadzają zwłaszcza tatuaże. Te zdaniem krytyków są zbyt oczywiste i banalne, szczególnie „HAHAHA” umieszczone na ręce i torsie. „Damaged” widoczne na czole również wydaje się być naiwne niczym błąd 16-letniego wannaba gangstera. Jak gdyby Joker potrzebował przypomnienia, jak bardzo jest popieprzony.

joker

Oczywiście nie brakuje również zwolenników nowego wizerunku fikcyjnej postaci. Osoby, którym Leto przypadł do gustu, doceniają zwłaszcza oryginalny pomysł. Ich zdaniem to dobrze, że producenci „Suicide Squad” nie starają się kopiować kreacji Nolana granej przez zmarłego Ledgera. Kolejny odważny, inny od pozostałych szwarccharakter pozwala na pokazanie tej postaci z zupełnie nowej pespektywy.

Jared Leto jako Joker doczekał się już dziesiątek prześmiewczych memów.

Chociaż wizerunek nowego Jokera pojawił się dopiero piątkowym wieczorem, tyle wystarczyło, aby w sieci powstało mnóstwo satyrycznych obrazków. Poniżej możecie zobaczyć część z nich:

joker jared leto 4
joker jared leto 3
jared leto joker 4
joker jared leto 2
joker jared leto 5
REKLAMA
joker jared leto 7

W tym miejscu warto przypomnieć, co działo się przed premierą „Mrocznego Rycerza”. Fani Batmana chcieli zjeść Nolana za jego pomysł na Jokera, jak i wybranego do tej roli aktora. Później Ledger ze swoją kreacją przeszedł do legendy. Tym razem może również warto wstrzymać się z biciem piany i poczekać chociaż na pierwsze zwiastuny pokazujące film.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA