REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Joker”, „Katarzyna Wielka”, 5. sezon „Peaky Blinders” i… „Król Lew”. Podpowiadamy, co obejrzeć w weekend

Pierwszy weekend października należeć będzie do Joaquina Phoenixa i jego „Jokera”. Nie bez powodu film Todda Phillipsa jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier jesieni. Na szczęście kiniarze, telewizja oraz platformy video on demand również przygotowały dla widzów bogatą ofertę i kilka niespodzianek.

05.10.2019
9:00
Joker w kinach
REKLAMA
REKLAMA

Jedną z nich jest na pewno pojawienie się w telewizyjnej ramówce „Kevina samego w domu”, świątecznego hitu emitowanego od lat w grudniu. Tym razem Polsat postanowił zaskoczyć wszystkich i pokazać film Chrisa Columbusa już w październiku. Polecamy także inne nowości, które warto obejrzeć w ten weekend. Nie tylko w kinie, telewizji, ale też na HBO GO, Netfliksie i Amazon Prime Video.

Co obejrzeć w weekend?

Zwycięzca tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Obraz Todda Phillipsa (seria „Kac Vegas”, „Zanim odejdą wody”) opowiada o słynnym przeciwniku Batmana z zupełniej nowej perspektywy. Reżyser zarzekał się, że jego dzieło nie bazuje na żadnym z dotychczasowych komiksów i pokazuje całkiem nową historię słynnego zbrodniarza z Gotham City. Obietnica ta rozbudziła oczekiwania fanów, którzy wreszcie będą mogli przekonać się na własnej skórze, w jaki sposób rozwinie się ta historia.

Film już w kinach.

Adaptacja opowiadania Stevena Kinga i jego syna Joe Hilla o tym samym tytule. Produkcja, która w całości rozgrywa się gdzieś na opuszczonym polu, pełnym wysokiej trawy, opowiada o grupie znajomych, którzy zniknęli w tajemniczych okolicznościach, po przekroczeniu progu roślin rosnących na poboczu. Czas zdaje się płynąć tutaj zupełnie inaczej, a bohaterowie, choć słyszą się wzajemnie, nie mogą się odnaleźć. Napięcie i przerażenie narasta. Intrygująca opowieść z dreszczykiem.

Film już dostępny na platformie Netflix.

Miniserial HBO i brytyjskiej telewizji Sky (którzy współpracowali ostatnio przy świetnie przyjętym serialu „Czarnobyl“) to historia o ostatnich latach rządów rosyjskiej carycy Katarzyny Wielkiej i trudnych decyzjach, które musiała podjąć w tym newralgicznym okresie. Serial skupia się nie tylko na politycznych poczynaniach władczyni, ale także na prywatnym życiu, które rzutowało na jej decyzje. Helen Mirren po raz kolejny błyszczy na ekranie, skupiając na sobie pełnię uwagi widza.

Miniserial już dostępny na platformie HBO GO.

Serial „Raising Dion“ to adaptacja komiksu Denisa Liu o małym chłopcu, który z niewiadomych powodów zaczyna przejawiać nadprzyrodzone zdolności, ku zaskoczeniu i przerażeniu rodziców. „Raising Dion“ to komedio-dramat o radzeniu sobie z rolą rodzica oraz dorastaniu do odpowiedzialności za swoje zdolności. Kolejne przewrotne podejście do motywów kina superbohaterskiego.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

3. sezon serialu z Billym Bobem Thorntonem, który wciela się w rolę wziętego i dobrego w swoim zawodzie prawnika, Billy'ego McBride'a. W każdym sezonie mężczyzna walczył z tytułowym Goliatem – przeciwnikiem, który miał nad nim zdecydowaną przewagę. Tym razem osią fabuły będzie sprawa nielegalnych odwiertów i śmierci, która była ich wynikiem. Sprawa jest tym razem o wiele poważniejsza, gdyż chodzi o bliską bohaterowi osobę. Stawka jest więc dużo większa niż zwykle.

Serial już dostępny na platformie Amazon Prime Video.

Peaky Blinders, sezon 5

5. sezon popularnego serialu o rzezimieszkach z brytyjskiego Birmingham. W nowej serii zobaczymy nieco bardziej polityczne oblicze bohaterów, a jedną z głównych osi fabularnych będą konsekwencje globalnego kryzysu ekonomicznego początku lat 30. Rodzina Shelby będzie musiała poradzić sobie w nowej rzeczywistości w najlepszy możliwy sposób, korzystając do tego z szerokiego spektrum znanych sobie sztuczek.

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Czarny Mercedes

Prezentowany podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, obraz Janusza Majewskiego, to opowieść kryminalna o burzliwym śledztwie w sprawie brutalnego morderstwa żony uznanego adwokata. Sprawą zajmuje się szanowany detektyw, nadkomisarz Rafał Król, ale sprawa nie jest tak prosta, jak pierwotnie się wydawało. Tropy się piętrzą, podejrzani mnożą, a kolejne tajemnicze zdarzenia z przeszłości ofiary jeszcze bardziej utrudniają zawężenie grona potencjalnych morderców. Filmowa intryga o historycznym podłożu.

Film już w kinach.

Szczęśliwy Lazzaro

Nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Cannes za Najlepszy Scenariusz obraz Alice Rohrwacher to opowieść o „wsi spokojnej, wsi szczęśliwej” oraz jej dobrodusznych mieszkańcach. Kiedy jednak na jaw wyjdzie prawdziwy obraz sielankowej miejscowości, życie bohaterów wywróci się do góry nogami. Czy będą w stanie odnaleźć się w prawdziwej, brutalnej rzeczywistości? I czy szczęśliwy Lazzaro będzie im w stanie pomóc ponownie odnaleźć wewnętrzne pokłady radości?

Film już dostępny na platformie HBO GO.

Gdy prostolinijna Molly poznaje dzikiego, nieokiełznanego Pascala szybko zaczyna między nimi iskrzyć. Dziewczyna z miejsca zakochuje się w chłopaku i w tym miłosnym amoku nie dostrzega niepokojących oznak w jego zachowaniu. Co stanie się, gdy kobieta zapragnie walczyć o swoją miłość, wbrew wszelkim przeciwnościom losu?

Film dostępny na platformie HBO GO od 6 października.

Król Lew

Słynny film animowany Wytwórni Walta Disneya, laureat dwóch Oscarów i pierwowzór dla święcącego triumfy w kinach remake'u – „Król Lew” pojawi się na platformie HBO GO, ku uciesze wszystkich dzieci – małych i dużych. Opowieść o dorastaniu do przejęcia władzy i radzeniu sobie w trudnej rzeczywistości urzeka przede wszystkim wiarygodnym portretem bohaterów, jak i plejadą wyśmienitych utworów, które chodzą za człowiekiem na długo po seansie. „Król Lew” to jeden z najpopularniejszych filmów Disneya.

Film już dostępny na platformie HBO GO.

Co poza tym?

REKLAMA

W zaskakującym momencie roku Polsat pokaże nam świąteczną komedię „Kevin sam w domu” (Polsat, sobota, 20:00). Pół godziny później na TVP Kultura zobaczymy nagrodzony Oscarem dramata „Birdman, (czyli nieoczekiwane pożytki z niewiedzy)” (TVP Kultura, sobota, 20:30). Następnie na KinoTV rozpocznie się seans horroru „Krzyk 4” (KinoTV, sobota, 20:00). Później TVN uraczy nas polską komedią romantyczną „Planeta singli” (TVN, sobota, 21.45).

W niedzielę natomiast zobaczymy: thriller z Brucem Willisem „Osaczony” (TV4, niedziela, 20:00), rozpędzony film akcji (również z Bruce'em Willisem) „Red 2” (TV Puls, niedziela, 20:00), bądź pierwszy odcinek polskiego serialu sensacyjnego „Nielegalni” (AleKino+, niedziela, 20:10). Później możemy zaś zasiąść do środkowej części trylogii fantasy: „Hobbit: Pustkowie Smauga” (TVN7, niedziela, 21:30).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA