REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To on miał zagrać Kevina z serii "Kevin sam w domu". Film wyglądałby zupełnie inaczej

Choć większą rozpoznawalność przyniosła mu rola Peety Mellarka w serii "Igrzyska śmierci", Josh Hutcherson mógł stać się sławny już dużo wcześniej. Aktor zdradził, że brał udział w przesłuchaniach do jednego z filmów z serii "Kevin sam w domu" i starał się wówczas o główną rolę.

22.01.2024
10:45
josh hutcherson casting kevin sam w domu 4
REKLAMA

Josh Hutcherson znany jest nie tylko z serii filmów "Igrzyska śmierci", choć niezaprzeczalnie rola Peety Mellarka zapewniła mu gigantyczną popularność. Aktor zaczynał już jako dziesięciolatek, a w jego dziecięcym dorobku aktorskim znajdują się takie produkcje jak "Pies, który czynił cuda", "Mały Manhattan", "Zathura - Kosmiczna przygoda" czy "Most do Terabithii". Hutcherson zdradził, że jako dziecko starał się również o rolę, dzięki której Macaulay Culkin stał się najpopularniejszym dzieckiem w branży filmowej.

REKLAMA

Josh Hutcherson starał się o rolę Kevina McCallistera

Serię filmów "Kevin sam w domu" rozpoczął film z 1990 r. z Macaulayem Culkinem w roli głównej. W filmowym fenomenie popkultury, który zapewnił Culkinowi gigantyczną popularność, dziesięcioletni wówczas aktor wcielał się w Kevina McCallistera. Chłopiec przypadkowo zostaje sam w domu i broni go przed dwójką włamywaczy, podczas gdy jego rodzina wyjeżdża do Paryża na Boże Narodzenie.

Okazuje się, że o rolę Kevina starał się również Josh Hutcherson. Choć aktor nie sprecyzował, w przesłuchaniach do jakiej części wziął udział, najprawdopodobniej był to film "Kevin sam w domu 4" z 2002 r. (w dniu premiery filmu "Kevin sam w domu" z Macaulayem Culkinem Hutcherson miał 2 lata):

Kiedy byłem całkiem młody, pojawił się jeden z filmów z serii "Kevin sam w domu". Miałem chyba 11 lat, kiedy wziąłem udział w przesłuchaniu. Na ostatnim etapie zostałem ja i ten drugi chłopiec. To był pierwszy raz, kiedy zostałem odrzucony i to było naprawdę trudne

- skomentował.
Wywiad z Joshem Hutchersonem
REKLAMA

Mimo że Hutcherson przegrał wówczas z Mikiem Weinbergiem, Josh nie mógł narzekać na rozwój swojej kariery. Seria filmów dla dzieci i młodzieży, w których zagrał jako nastolatek sprawiła, że aktor zdobywał coraz większą popularność. Po hitowej serii "Igrzyska śmierci" Hutcherson pojawił się w takich produkcjach jak "Future Man", "Ogień" czy "57 sekund", a obecnie w kinach można oglądać go w roli Dereka Danfortha w filmie "Pszczelarz" z Jasonem Stathamem w roli głównej.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Peeta Mellark | The boy with the big heart." na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA