REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Youtuber ściągnął prawicową działaczkę do Pragi, aby odebrała nieistniejącą nagrodę od nieistniejącej organizacji

Josh Pieters postanowił zwizualizować sobie nagrodę dla publicznej osoby, za którą, delikatnie mówiąc, nie przepada. Dzięki temu pewna prawicowa aktywistka ma na swoim koncie statuetkę C.U.N.T.

31.01.2020
18:01
Josh Pieters vs Katie Hopkins. Wkręcił prawicową aktywistkę
REKLAMA
REKLAMA

Prankster z YouTube’a postanowił uhonorować działania prawicowej aktywistki, wręczając jej nagrodę. Katie Hopkins szczęśliwa i doceniona ruszyła do Pragi na skromną uroczystość. Odebrała na niej statuetkę „Campaign to Unify the Nation Trophy”. Jeśli nigdy nie słyszeliście o takim wyróżnieniu, nie próbujcie nawet szukać informacji na jego temat w Google. Ono nie istnieje.

Nagroda, której nie ma.

Sprawa wygląda następująco. Hopkins lubi wypowiadać się w ostrych słowach na temat osób o innym niż biały kolorze skóry. Znany youtuber Josh Pieters wraz z Archie’im Mannersem nie mogli już jej słuchać. Zdecydowali się utrzeć jej nosa.

Koledzy wynajęli salę w hotelu Four Seasons w Pradze i zatrudnili aktorów, którzy wzięli udział w fałszywej ceremonii. Żeby jednak laureatka wymyślonej nagrody niczego nie podejrzewała, stworzyli też stronę „The Cape Town Collective For Freedom Of Speech” - organizacji która broni wolności słowa na całym świecie. Należy dodać, że zgodnie z opisem założył ją lider Ku Klux Klanu. Wiadomo więc, o jaką wolność słowa chodzi.

Jak słyszymy w wideo, niczego nieświadoma Hopkins przeleciała 1 600 mil (ponad 2,5 tys. km), żeby odebrać fałszywą nagrodę przyznaną jej przez nieistniejącą organizacje. Brzmi wrednie? Pietersowi też się tak wydawało, ale potem usłyszał jej przemówienie.

Rasistowskie przemówienie Katie Hopkins

W swoim przemówieniu prawicowa aktywistka obrażała muzułmanów, Azjatów i osoby chore na epilepsję. Gdy organizatorzy to usłyszeli, wyzbyli się wszelkich skrupułów. Dzięki temu Hopkins otrzymała statuetkę „Campaign to Unify the Nation Trophy”, czyli jakbyśmy chcieli powiedzieć skrótowo C.U.N.T. (ang. C*PA). Taki też napis wyświetlał się wielkimi literami za nią, gdy odbierała nagrodę. Sądzą po uśmiechach prankstera i Hopkins, wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni podczas gali.

REKLAMA

Co więcej, zanim filmik trafił do sieci, Twitterowe konto Hopkins zostało zablokowane ze względu na szerzące nienawiść wpisy. A to właśnie w tym medium Pieters poinformował, że wkręcił ją w lot do Pragi, aby odebrała fałszywą nagrodę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA