REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Heavy metal spotyka thrash. Judas Priest i Megadeth zagrają dziś w Katowicach

Dziś w Katowicach odbędzie się prawdziwe święto muzyki metalowej. Do Spodka wraca legendarna brytyjska grupa Judas Priest. Gościem Bogów Metalu będzie zespół Megadeth.

13.06.2018
19:21
Judas Priest koncert
REKLAMA
REKLAMA

W Spodku zagrali dotychczas dwa razy – w sierpniu 2011 r. i w kwietniu 2012 r. Widocznie brytyjska grupa upodobała sobie katowicką arenę. Dziś wieczorem pojawią się w niej po raz trzeci.

Judas Priest zagra dziś koncert w Katowicach.

Bogowie Metalu ostatni raz gościli w naszym kraju w grudniu 2015 r., kiedy to mieliśmy okazję zobaczyć ich w Ergo Arenie. Tym razem zawitają do Polski w ramach trasy promującej ostatni album, zatytułowany Firepower. Zgromadzeni na wydarzeniu fani mogą więc spodziewać się kilku utworów z tej właśnie płyty. Zespół na pewno sięgnie także po swoje najbardziej znane kompozycje i ponownie rozgrzeje Spodek Painkillerem, Breaking the Law czy You’ve Got Another Thing Comin’.

Judas Priest to jedna z najważniejszych grup metalowych w historii. Powstała w 1969 r., choć jej pierwszy krążek – Rocka Rolla – ukazał się dopiero w 1974 r. Od tamtej pory zespół wydał jeszcze 17 krążków. Na ostatnich koncertach pojawiał się gitarzysta Glenn Tipton, który kilka miesięcy temu zawiesił działalność w grupie z powodu wykrycia u niego choroby Parkinsona.

Judas Priest to jednak nie jedyna gwiazda tego wieczoru, bo w Spodku pojawi się także Megadeth.

Amerykańska grupa należy do tzw. Big Four thrash metalu. Dowodzona przez Dave’a Mustaine’a formacja nie może pochwalić się tak długą tradycją jak ich koledzy po fachu. Powstała bowiem w 1983 r., a na koncie ma 15 studyjnych płyt. Ostatnia, zatytułowana Dystopia, ukazała się w 2016 r.

REKLAMA

Według zapowiedzi Megadeth pojawi się na scenie o 20. Z kolei koncert Judas Priest rozpocznie się o 21:30. Przyznam, że świetnie byłoby zobaczyć obie grupy wykonujące razem choć jeden utwór, jednak pewnie nie ma co liczyć na wspólny występ.

Bilety wciąż można kupić na stronie eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA