REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jumanji 3 nie zapomni o korzeniach. W filmie zobaczymy kolejne odniesienia do oryginału

Choć świat Jumanji mocno się zmienił w drugiej odsłonie serii, to twórcy nie zapomnieli o oryginalnym filmie. W Przygodzie w dżungli pojawiło się nawiązanie do produkcji z 1995 r., ale na tym nie koniec. W Jumanji 3 także znajdziemy odniesienia do pierwszej części.

09.08.2018
9:50
Jumanji 3 nawiązania
REKLAMA
REKLAMA

Wielu widzów z pewnością odetchnęło z ulgą na wieść, że Jumanji: Przygoda w dżungli nie będzie rebootem, a sequelem filmu z 1995 r. Tym razem bohaterowie nie grali w grę planszową, która przywoływała różne niebezpieczeństwa po wyrzuceniu odpowiedniej liczby oczek, a sami trafili do świata z gry wideo. Obawy dotyczyły zwłaszcza fanów Robina Williamsa, dla których nowa wersja kultowej produkcji byłaby obrazą jego pamięci.

Na szczęście Dwayne Johnson i Jake Kasdan rozwiali wątpliwości. W nowym tytule nie było gry planszowej, która narażała uczestników na niebezpieczeństwo, ale gra wideo, do której świata zostali przeniesieni nowi bohaterowie. Ponadto The Rock obiecał oddać w filmie swego rodzaju hołd zmarłemu aktorowi.

I faktycznie, Jumanji: Przygoda w dżungli nawiązywała w pewien sposób do filmu Joe Johnstona.

Fridge (Kevin Hart) pyta granego przez Nicka Jonasa Alexa, kim jest Alan Parrish, którego nazwisko wydrapane jest na jednej z belek w chatce. Dowiadujemy się, że to on zbudował domek, w którym teraz mieszka Nick. Bohaterowie nie wiedzą nic więcej na temat dawnego rezydenta. Zaznajomieni z oryginalnym Jumanji wiedzieli oczywiście, że Alan Parrish to postać grana przez Robina Williamsa. Alan jako dziecko został wciągnięty do wnętrza gry planszowej i przez lata mieszkał w dżungli.

Jumanji 3 nawiązania class="wp-image-190534"

Na tym jednak nie koniec odniesień do oryginalnego Jumanji.

REKLAMA

Reżyser Przygody w dżungli Jake Kasdan w rozmowie ze Slashfilm wyznał, że w następnej odsłonie serii także zobaczymy nawiązania do filmu z 1995 r. Jako że fabuła Jumanji 3 pozostaje owiana tajemnicą (Jack Black wpadł na pomysł osadzenia akcji w kosmosie), to możemy jedynie domyślać się natury następnych easter eggów. Stawiałbym jednak właśnie na coś w stylu wymienienia jednego z nazwisk czy ponownej obecności Van Pelta. Jednocześnie Kasdan zaznaczył, że film będzie bardziej powiązany z Przygodą w dżungli niż z obrazem z udziałem Robina Williamsa.

Jumanji 3 ma trafić do kin 13 grudnia 2019 r. Twórcy starają się jednak przesunąć premierę na 25 grudnia przyszłego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA