REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwszy zwiastun "Justice League". DC skopiuje "Avengers"?

Comic-Con po raz kolejny dostarczył fanom komiksowych ekranizacji znakomity materiał. Tym razem jest to pierwszy zwiastun filmu "Justice League", który wypada efektownie, ale nie każdemu przypadnie do gustu.

24.07.2016
10:22
Pierwszy zwiastun Justice League. DC skopiuje Avengers?
REKLAMA
REKLAMA

"Justice League" ma być piątym filmem należącym do DC Extended Universe. Dotychczas premierę miały dwa widowiska z tej serii - "Człowiek ze stali" oraz "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", oba przyjęte bardzo chłodno przez większość krytyków i widzów. Już niebawem, bo 12 sierpnia, do kin trafi "Legion Samobójców", zaś w czerwcu 2017 roku - "Wonder Woman". "Justice League" opowiadać będzie o powstaniu grupy superbohaterów, która musi zmierzyć się z niewyobrażalnym niebezpieczeństwem. W skład Ligi Sprawiedliwości wejdą między innymi Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman, Cyborg oraz Superman. Wszystkie te postaci, poza Supermanem, możemy obejrzeć w pierwszym zwiastunie filmu.

REKLAMA

Pierwsze, co rzuca się w oczy w przypadku zwiastuna "Justice League", to zmiana kursu. Po nieudanych eksperymentach w postaci "Człowieka ze stali" i "Świtu sprawiedliwości" - mrocznych i pełnych patosu - wydaje się, że DC Extended Universe pójdzie szlakiem przetartym przez swojego konkurenta, Marvel Cinematic Universe. Czy to źle? Niekoniecznie, choć nie wszystkim to odpowiada. Już teraz nie brak komentarzy, że filmy od DC powinny mieć własny charakter, być utrzymane w poważniejszej konwencji, zamiast bezsensownie kopiować "Avengers". Jest w tym trochę racji, ale z drugiej strony - trochę dystansu do samych siebie i więcej luzu powinno raczej pozytywnie wpłynąć na odbiór tych widowisk.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA