REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Już jest. "Do They Know It's Christmas?" w nowej wersji od Band Aid 30

Do They Know It's Christmas? zawitało na YouTube a także na iTunes. Band Aid 30 - charytatywna supergrupa złożona w całość przez Boba Geldofa - nagrała nową wersję singla z 1984 roku. Tak jak i 30 lat temu, tak i teraz przebój od Geldofa i Midge'a Ure'a ma pomóc mieszkańcom Afryki. Tym razem jednak chodzi o zbiórkę pieniędzy na walkę z szalejącym wirusem Ebola. Tekst piosenki został dostosowany do nowych okoliczności.

17.11.2014
14:05
Już jest. „Do They Know It’s Christmas?” w nowej wersji od Band Aid 30
REKLAMA

REKLAMA

Band Aid 30 jest czwartym wcieleniem zespołu, który skompletował Bob Geldof w 1984 roku. W nowym składzie można usłyszeć wokale od m.in. Christa Martina, Rity Ory, Sama Smitha, członków One Direction, Ellie Goulding, Eda Sheerana, Bono, Jessie Ware, Roberta Planta, Rogera Taylora, Sinead O'Connor, Bastille, Emile Sandé i Palomy Faith. Na nagraniu zabrakło jednak Adele, która odmówiła wzięcia udziału w projekcie.

REKLAMA

W nagraniu pierwszej, oryginalnej wersji sprzed 30 lat wzięli udział m.in. Phil Collins, Paul Young, Bono, George Michael, Sting, David Bowie i Paul McCartney. Dzięki temu projektowi (sprzedaży płyt i koncertom) udało się wtedy zebrać 150 mln dolarów. Do They Know It's Christmas? w najnowszej wersji (2014) jest już dostępne cyfrowo, natomiast premiera fizycznego krążka odbędzie się 8 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA