REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Drżyjcie Zbójcerze! Trwają prace nad aktorską adaptacją „Kajko i Kokosza”

Czujecie niedosyt po serialu animowanym o Kajku i Kokoszu? Zostanie on zaspokojony. Właśnie powstaje aktorski film fabularny o przygodach bohaterów znanych z komiksów Janusza Christy.

20.04.2021
17:07
kajko i kokosz film aktorski adaptacja
REKLAMA

To musiało nastąpić. „Kajko i Kokosz” doczekali się już serialu animowanego. Netflix przeniósł na mały ekran kultowe komiksy Janusza Christy i produkcja zadebiutowała na platformie pod koniec lutego 2021 roku. Tytuł skierowany do dzieci składa się z małej liczby odcinków i pozostawia po sobie spory niedosyt. Na szczęście już wiemy, że będziemy mieć więcej okazji do spotkania z ulubionymi bohaterami.

REKLAMA

Powstanie aktorski „Kajko i Kokosz

Aurum Films podało właśnie, że w ich firmie trwają już prace nad scenariuszem filmu fabularnego na podstawie komiksów Janusza Christy. Tak jest. „Kajko i Kokosz” doczekają się aktorskiej ekranizacji.

Autorem scenariusza jest Krzysztof Gureczny, który wcześniej pracował m.in. przy „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, a także serialu animowanym „Kacperiada”. Możemy więc mieć pewność, że w nadchodzącym projekcie znajdą coś dla siebie nie tylko najmłodsi widzowie. Tym bardziej, że za jego sterami stanie Mateusz Rakowicz - reżyser, którego pełnometrażowy debiut będący komedią akcji „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” ze względu na pandemię wciąż czeka na swoją premierę.

Jak czytamy w opublikowany na fanpage'u Aurum Films i stronie PISF-u, aktorski „Kajko i Kokosz” otrzymał właśnie dofinansowanie w ramach PO Produkcja oraz rozwój projektów filmów dla młodego widza lub widowni familijnej.

REKLAMA

Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać

Szczegóły dotyczące fabuły nie są jeszcze znane. Podobnie zresztą jak nie mamy informacji na temat planowanej premiery produkcji. Jednakże twórcy z pewnością niedługo uchylą rąbka tajemnicy. Oby zbyt długo nie z tym nie zwlekali, żebyśmy nie musieli określać ich mianem lelum polelum.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA