REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Lelum polelum! Kajko i Kokosz w nowym komiksie zmierzą się ze... Zmierzchnicą

„Zaćmienie o zmierzchu” to tytuł kolejnego albumu z cyklu „Kajko i Kokosz. Nowe przygody”, który kontynuuje komiks Janusza Christy. Na słowiańskich wojów czeka mnóstwo nowych wyzwań pełnych magii i potworów. Jakich? Tego dowiemy się w czerwcu, choć już teraz odkryto rąbek tajemnicy.

07.04.2021
15:42
Nowy komiks z Kajko i Kokoszem. Wojowie zmierzą się ze Zmierzchnicą
REKLAMA
REKLAMA

„Kajko i Kokosz. Nowe przygody” to oficjalny sequel kultowych komiksów. Seria ukazuje się od 2016 roku. Za scenariusz i rysunki odpowiadają nowe osoby, które nadały mu swój styl, ale zachowały ducha oryginału sprzed kilku dekad. Pokazują w nim historie bohaterów pobocznych jak np. Łamignat, Zbójcerze, Smok Miluś, ale i wariacje na temat uniwersum Janusza Christy. Do tej pory wyszły trzy albumy nowej serii.

W 2019 roku miała miejsce premiera pierwszego „pełnometrażowego” komiksu cyklu - „Królewska Konna”. Zamiast pojedynczych opowieści, jak we wcześniejszych dwóch albumach, postawiono na dłuższą fabułę. Niedługo ukaże się drugi album „Zaćmienie o zmierzchu”. Co tym razem czeka bohaterów z Mirmiłowa? Z udostępnionych kadrów wynika, że przyjdzie im się zmierzyć ze... Zmierzchnicą, czyli przeciwieństwem Południcy.

Kiedy zbliża się zaćmienie, nikt nie może spać spokojnie. Kajko i Kokosz prześladowani przez tajemniczą i groźną zjawę. Mirmił i Lubawa, których odwiedza Wojmił przynoszący niezwykłą wiadomość. Łamignat próbujący odnaleźć swoją maczugę. Nawet Zbójcerze podejrzewają, że coś opętało Hegemona, bo zachowuje się zupełnie inaczej, niż zwykle. Aby opanować sytuację, Kajko i Kokosz będą musieli wziąć udział w wielkiej wyprawie, łyknąć specjalny eliksir Jagi i zorganizować… wesele. Aby do zmierzchu!

Podobnie jak w przypadku poprzedniej „pełnometrażówki”, za rysunki odpowiada Sławomir Kiełbus, kolory są autorstwa Piotra Bednarczyka, a scenariusz napisał Maciej Kur.

kajko kokosz zaćmienie o zmierzchu
Fot. Materiały prasowe / Egmont

Premiera nowego tomu cyklu „Kajko i Kokosz. Nowe Przygody” już 16 czerwca. „Zaćmienie o Zmierzchu” ukaże się nakładem wydawnictwa Egmont.

REKLAMA

To nie pierwsze nasze spotkanie z Kajko i Kokoszem w ostatnim czasie. Niedawno miał premierę pierwszy polski serial animowany Netfliksa stanowiący ekranizację oryginalnych przygód spod pióra Janusza Christy. Pierwsze pięć odcinków już możemy obejrzeć w serwisie. Kolejne pojawią się jeszcze w tym roku.

*zdjęcie główne: materiały prasowe / Egmont

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA