REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Komiksy /
  4. VOD
  5. Netflix

Serial Netfliksa „Kajko i Kokosz” dostał datę premiery i zapowiedź wideo

Najnowszy polski serial od platformy Netflix trafi do widzów już w lutym bieżącego roku. Na pierwszy ogień pójdzie animacja „Kajko i Kokosz” na podstawie popularnej serii komiksów od Janusza Christy. Produkcja oprócz oficjalnej daty premiery dostała także premierową zapowiedź wideo.

27.01.2021
10:29
kajko i kokosz netflix
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pierwszy zeszyt z serii „Kajko i Kokosz” zadebiutował w sklepach w 1972 roku, więc dwóch dzielnych słowiańskich wojów cieszy swoimi przygodami polskich czytelników już od niemal 50 lat. Wielu z nich liczyło przez lata, że mieszkańcy grodu kasztelana Mirmiła trafią prędzej czy później również na mały lub duży ekran. I to marzenie spełni się już za kilkadziesiąt dni.

Realizację serialu z bohaterami komiksowego cyklu w zeszłym roku zlecił bowiem serwis Netflix. Za produkcję odpowiada studio EGoFILM mające na swoim koncie do tej pory głównie krótkometrażowe filmy. Wśród reżyserów „Kajko i Kokosza” znaleźli się Michał „Śledziu” Śledziński, Tomasz Leśniak, Marta Stróżycka, Aliaksandr Sasha Kanavalau oraz Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz i Robert Jaszczurowski z GS Animation. Autorami scenariuszy odcinków są zaś Maciej Kur i Rafał Skarżyński. Możemy już zobaczyć efekty pracy całego zespołu.

Netflix zaprezentował premierowy teaser animowanego serialu „Kajko i Kokosz”.

Opublikowany na YouTubie materiał wideo jest bardzo krótki (trwa zaledwie 15 sekund), ale już pokazuje elementy slapstickowego humoru, którego z pewnością nie zabraknie w produkcji. Fani komiksów Janusza Christy z pewnością rozpoznają też grupę doskonale sobie znanych postaci, takich jak: Smok Miluś, Mirmił, Hegemon i oczywiście dwójka tytułowych bohaterów. Wiele osób ucieszy też zapewne fakt, że „Kajko i Kokosz” będzie animacją 2D, lepiej oddającą styl oryginalnych albumów.

Fabuła każdego z odcinków opowie osobną historię, a głównym przesłaniem całości ma być opowieść o sile przyjaźni. Scenariusze powstały na bazie dzieł Christy, ale przed premierą trudno powiedzieć, czy któreś z wymyślonych przez niego historii trafią bezpośrednio na ekran. Być może będziemy mieć do czynienia w całości z nowymi przygodami dzielnych Słowian. Odpowiedź na tę zagadkę poznamy natomiast już wkrótce.

REKLAMA

Animacja „Kajko i Kokosz” trafi do subskrybentów Netfliksa za niecały miesiąc, czyli 28 lutego.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA