REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Są przynajmniej 3 powody, dla których warto obejrzeć „Kajka i Kokosza”, który dzisiaj trafia na Netfliksa

Już dzisiaj debiutuje nowa animacja Netfliksa. Tym razem – polska. Zobaczcie, dlaczego warto obejrzeć serial „Kajko i Kokosz”.

28.02.2021
8:06
Kajko i Kokosz już dzisiaj na Netflix. Dlaczego warto obejrzeć?
REKLAMA
REKLAMA

Bo jest na podstawie kultowego komiksu.

Choć słowo „kultowy” stało się trochę wyświechtane, to z całą pewnością do twórczości Janusza Christy pasuje ono doskonale. Każdy, kto interesował się polskim komiksem albo po prostu szukał barwnej, ciepłej i pomysłowej opowieści, musiał na pewnym etapie życia trafić na „Kajka i Kokosza”. Nie będę przekonywał fanów, że warto włączyć Netfliksa i przypomnieć sobie ich przygody – tych mogę jedynie zapewnić, że jest dobrze. Naprawdę dobrze. Jeśli jednak nie znacie prac Christy, to tym bardziej powinniście usiąść przed telewizorem – razem z dziećmi, bo to one będą bawić się najlepiej.

Bo animacja jest naprawdę zjawiskowa.

Nie dajcie sobie wmówić, że nowoczesne wodotryski zawsze są lepsze niż sięganie do źródeł. „Kajko i Kokosz” Netfliksa udowadnia, że wcale tak być nie musi. Pisałem już w swojej recenzji, że gdy się to ogląda, można odnieść wrażenie, iż komiks został wprawiony w ruch. I taki był zamysł twórców. Ta prosta, oszczędna i bardzo umowna animacja przypomina to, za co pokochaliśmy dawne, często niedoskonałe, czasem trącące myszką opowieści obrazkowe. W tej kresce jest prawdziwa magia.

Bo to moim zdaniem najlepszy polski serial Netfliksa.

Nie chcę ujmować niczego „W głębi lasu” („1983” to jednak projekt nieudany), bo to kawał niezłego kryminału. Rzecz w tym, że „Kajko i Kokosz” to naprawdę świetny serial z bardzo dobrym pomysłem, świetnym wykonaniem i realizowaną od początku do końca wizją artystyczną. W mojej opinii w kategorii animacji dla najmłodszych może nawiązać równą walkę z innymi produkcjami, które tak licznie okupują platformę Netflix.

Serial już dzisiaj ląduje w serwisie Netflix.

REKLAMA

A konkretnie jego pierwsza część licząca 5 epizodów. Kolejne pojawią się w drugiej połowie 2021 roku, a ostatni rzut będzie miał miejsce dopiero w 2022 roku. Całość ma liczyć w sumie 26 odcinków. Każdy z nich trwa około 13 minut.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA