REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kaliber 44 wraca. Utwór "Nieodwracalne zmiany" zapowiada nowy album

Co za niespodzianka! Po kilkunastu latach przerwy Kaliber 44, kultowa polska grupa hip-hopowa, powróci z nowym albumem. I to już niebawem. W sieci opublikowano pierwszy promujący płytę klip do kawałka Nieodwracalne zmiany.

04.01.2016
10:13
Kaliber 44 wraca. Utwór Nieodwracalne zmiany zapowiada nowy album
REKLAMA
REKLAMA

Ostatni krążek, zatytułowany "3:44", Kaliber 44 wydał w 2000 roku. Trzy lata później grupa zaprzestała działalności, by po dekadzie, w 2013 roku, ogłosić swój powrót. Asumptem do tego było entuzjastyczne przyjęcie zespołu na Open'er Festival. Informowano wówczas, że trwają prace nad nowym albumem, którego roboczy tytuł brzmiał "4:44" i którego premiera miała odbyć się w 2014 roku. Po opublikowaniu zapowiedzi w formie wideo zapadła jednak w tym temacie cisza.

I choć wydawało się, że z wielkiego powrotu jednak nic nie wyjdzie, dziś możecie obejrzeć klip do Nieodwracalnych zmian, pierwszego utworu z nowej płyty. Jej premiera zapowiedziana jest na 44 dzień roku, czyli na sobotę, 13 lutego.

REKLAMA

Kaliber 44 uważany jest za jeden z najważniejszych hip-hopowych zespołów w Polsce, uchodzi także za jednego z prekursorów tego gatunku w naszym kraju. Grupa powstała w 1994 roku z inicjatywy braci Michała „Ś.P. Brata Joki” Martena i Marcina „AbradAba” Martena, wkrótce potem skład uzupełnił Piotr „Magik” Łuszcz. Kaliber 44 ma na koncie trzy albumy - "Księga Tajemnicza. Prolog", "W 63 minuty dookoła świata" i "3:44".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA