REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Kanye West już nie tylko w platformie TIDAL. "The Life Of Pablo" także w Spotify i Apple Music

Nie, to nie żart primaaprilisowy. Kanye West, którego najnowsza płyta "The Life Of Pablo" miała być dostępna tylko dla użytkowników platformy TIDAL, trafiła właśnie do innych muzycznych serwisów streamingowych. Powodem są najprawdopodobniej pieniądze, które pomogłyby wyjść na prostą zadłużonemu raperowi.

01.04.2016
11:14
Kanye West już nie tylko w platformie TIDAL. „The Life Of Pablo” także w Spotify i Apple Music
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze wczoraj w platformie TIDAL można było przeczytać, że album "The Life Of Pablo" autorstwa Kanye Westa znajduje się tam na wyłączność. Dziś płyty amerykańskiego rapera posłuchamy, korzystając ze Spotify i Apple Music. Czy użytkownicy TIDALa mogą czuć się oszukani? Owszem, w końcu obiecano im coś ekskluzywnego, tylko dla nich, za co - być może - specjalnie zapłacili. W tej chwili każdy, zupełnie za darmo może posłuchać albumu Westa, korzystając z bezpłatnego konta w Spotify.

kanye-west class="wp-image-59858"
REKLAMA

Decyzja rapera podyktowana jest najpewniej możliwością zarobku. Kiedy jego album dostępny był wyłącznie w TIDALu raper nie zarabiał na wykorzystaniu go w serwisie streamingowym. W momencie trafienia płyty do Spotify i Apple Music cała machina ruszyła i West może spodziewać się wynagrodzenia związanego z odsłuchem jego płyty.

Taka praktyka wydaje się nie na miejscu i jest rozczarowująca. O wiele bardziej cenię, kiedy gwiazdy w ogóle nie udostępniają swojej twórczości w serwisach streamingowych, niż gdy zmieniają zdanie w sposób, który może skrzywdzić tych uczciwie płacących za dostęp do treści online.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA