REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Dzisiaj w telewizji „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". To jeden z najlepszych filmów o superbohaterach

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" ma już swoje lata, ale to ciągle bardzo dobry film. Widzowie stacji TVN będą mogli go sobie dzisiaj przypomnieć.

28.12.2018
17:30
Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj – tj. 28.12 - o godzinie 20:05 fani filmów o superbohaterach Marvela będą mogli przypomnieć sobie obraz „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz". Ale film braci Russo to nie tylko gratka dla tych, którzy nie przepuszczą okazji zobaczenia przygód współczesnych herosów. To również dobra okazja, aby do seansu namówić osoby nieprzekonane do uniwersum Marvela.

„Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" to film bardzo współczesny.

Opowiada bowiem o superbohaterze, który już od jakiegoś czasu pojawiał się w produkcjach, otrzymał nawet swój solowy film, ale wciąż  wydawał się... odrobinę bezbarwny. Dopiero tu, w „Zimowym żołnierzu” z 2014, mógł naprawdę rozwinąć skrzydła. Siła filmu polega jednak na czymś innym. Fabuła kręci się w pobliżu pewnego groźnego spisku, z którym będzie musiał zmierzyć się Steve Rogers.

Rzecz jednak w tym, że bohaterowi trudno będzie jednoznacznie powiedzieć, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" zastanawia się bowiem nad wyjątkowo współczesnym zagadnieniem, czyli nad napięciem między kontrolą (państwa, służb, a więc zarazem nad naszą własną wolnością) a bezpieczeństwem. Trudno znaleźć drugi superbohaterski film, który tak sprawnie poruszałby problem wielkiej wagi, jednocześnie nie zapominając o nieokiełznanej akcji i wybuchach.

REKLAMA

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" już dzisiaj o 20:05 w stacji TVN.

Superbohatera gra oczywiście Chris Evans, pomocy udzielą mu Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) i Nick Fury (Samuel L. Jackson). Na ekranie zobaczymy również Roberta Redforda i Franka Grillo. W tytułowego Zimowego Żołnierza wciela się Sebastian Stan.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA