REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zacznijcie się bać, bo „Karen” już po was idzie. Gwiazda „Orange Is The New Black” zagra amerykańską Grażynę

Jeśli mieliście kiedykolwiek do czynienia z typową Grażyną, to wiecie jak traumatyczne może być takie spotkanie. Coke Daniels postanowił opowiedzieć o jej amerykańskim odpowiedniku w thrillerze „Karen”.

25.08.2020
20:15
karen film thriller o grazynie
REKLAMA
REKLAMA

Według Słownika Slangu Miejskiego imię Grażyna funkcjonuje w zbiorowej świadomości jako określenie stereotypowej Polki w średnim wieku, która nie grzeszy inteligencją i jest uosobieniem wiochy, obciachu, zaściankowości i cebulactwa. Jej odpowiedniczką w Stanach Zjednoczonych jest Karen. Oba imiona symbolizują osoby, które są nieświadome swoich wad i uprzykrzają życie innym, czując się paniami świata.

Figura zarówno Grażyny jak i Karen zdominowała w tym roku przestrzeń internetu.

Media społecznościowe zalały memy, w których wytykano im ich obciachowy sposób myślenia. Tylko czy jest się z czego śmiać? Czy to jednak nie jest powód do strachu? Takie osoby mogą nas bawić, kiedy patrzymy na nie z perspektywy użytkownika sieci, ale kiedy spotkamy się z nimi w prawdziwym życiu... no cóż, nie jest tak różowo. Z takiego właśnie założenia wyszli twórcy nadchodzącego thrillera.

Jak podaje portal TMZ, „Karen” ma opowiadać o typowej... Karen, czyli białej, uprzywilejowanej kobiecie o rasistowskich poglądach. Kiedy w jej sąsiedztwie pojawia się czarnoskóra rodzina, w dodatku zwolennicy ruchu Black Lives Matter, zamierza zamienić ich życie w piekło. Jak można się spodziewać, powtarzanie „OK boomer” nie sprawi, że zawróci z raz obranej drogi.

W tytułową rolę wcieli się aktorka znana z „Orange Is The New Black”.

Tak, będzie to Taryn Manning, czyli serialowa Tiffany, znana również jako Pennsatucky. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada natomiast Coke Daniels. Jak sam twierdzi, chciałby pokazać widzom ciekawe spojrzenie na sprawiedliwość i relacje rasowe we współczesnych Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Zgodnie z informacjami podanymi na IMDB, „Karen” jest aktualnie w preprodukcji. Jeśli wierzyć dacie podanej w serwisie, jego światowa premiera odbędzie się 7 lutego 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA