REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Moda na Herę, kokę, hasz, LSD minęła. Discopolka to nowy kawałek od Karoliny Czarneckiej

Karolina Czarnecka jest twórczynią popularnego utworu Hera, koka, hasz, LSD. Właśnie pojawił się nowy klip z jej udziałem. Jest rytmicznie, zabawnie i... feministycznie. 

15.11.2017
15:41
Karolina Czarnecka nagrała nowy utwór - Discopolka
REKLAMA

Gang Śródmieście to zespół założony przez Karolinę Czarnecką, Nelę Gzowską i Magdę Dubrowską. Kobiety biorą na warsztat korespondencję od fanek i przerabiają ją na bardzo specyficzne utwory. Podobnie jest w przypadku klipu do kawałka Discopolka.

REKLAMA

Discopolka opublikowana została na YouTubie. W opisie filmu możemy przeczytać, że tekst powstał "w oparciu o mail Kingi z Lublina". I to zagranie doskonale wpisuje się w przekaz piosenki i - wygląda na to - nadchodzącej płyty. Gang Śródmieście w utworze Discopolka mocno nawiązuje do protestów kobiet, które pojawiały się na wieść o możliwym zaostrzeniu prawa aborcyjnego. A skorzystanie z treści nadsyłanych przez czytelniczki sprawia wrażenie, jakby Gang Śródmieście mówił w imieniu kobiet.

Utwór zapewne do tego nie aspiruje, ale spokojnie mógłby być dowcipnym hymnem czarnego protestu.

Protest, którego symbolem stała się czarna parasolka, był jednym z najważniejszych protestów społecznych ostatnich lat i najwyraźniej ciągle inspiruje do dalszej aktywności. A sam kawałek wyszedł kapitalnie. Bez względu na polityczne poglądy, podoba mi się ta gra kiczem i muzyką disco.

Zwłaszcza, że Discopolka mocno przypomina dotychczasową twórczość Karoliny Czarneckiej.

REKLAMA

Karolina Czarnecka przebiła się do świadomości hitem Hera, koka, hasz, LSD i przyznam, że nie jestem pewien, co w tym kawałku było tak interesującego, żeby zdobyć aż taką popularność. Ale już album "Córka", który ukazał się w 2014, był bardzo świeżą opowieścią o młodej dziewczynie, która nie potrafi odnaleźć się w wielkim mieście. Płyta pełna jest naiwnego, prostego języka, niewymuszonych żartów słownych i oczywistych rymów, ale dzięki temu, naprawdę zapada w pamięć. W teledysku do jednego z utworów z płyty "Córka" wziął udział L.U.C.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA