REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Kartharsis - film będący ekranizacją... obrazów Zbigniewa Beksińskiego

Zbigniew Beksiński - malarz, fotograf, rzeźbiarz i grafik, przez wielu uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich artystów. Oryginalny, intrygujący i budzący w odbiorcy niepokój styl Beksińskiego przełożony został na język filmu. W znakomitym, klimatycznym "Kartharsis" jego obrazy ożywają. 

02.04.2014
21:49
Kartharsis – film będący ekranizacją… obrazów Zbigniewa Beksińskiego
REKLAMA

"Katharsis" to... ekranizacja obrazów Beksińskiego. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w tym niespełna dziesięciominutowym filmie zawarta jest cała esencja wrażeń płynących z obcowania z dziełami artysty. Jeśli wcześniej nie widzieliście, gorąco was do tego namawiam - rewelacyjna rzecz. W dodatku zrobiona niemal w całości przez jednego człowieka - Artura Filipowicza.

REKLAMA

Na kanale autora można znaleźć jeszcze dwa związane z "Katharsis" filmiki. Pierwszy z nich to "making of", dla mnie równie ciekawy co powyższy materiał:

Drugi to porównanie "Katharsis" i wykorzystanych w nich obrazów:

Artur Filipowicz nie jest jedyną osobą, na której działalność dzieła Beksińskiego miały tak ogromny wpływ. Na profilu "Katharsis" na Facebooku udostępnione zostały jeszcze dwa kolejne filmy należące do innych autorów i inspirowane twórczością Beksińskiego. Oba w moim odczuciu nieco gorsze, ale również warte obejrzenia.

REKLAMA

I na koniec utwór amerykańskiego zespołu Rishloo, do powstania którego również przyczyniła się sztuka Beksińskiego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA